Kilo verme sonrası deri sarkmaları için ameliyatsız 12 çözüm

Kilo verdikten sonra vücuttaki sarkmalar zayıflama sürecinin en tatsız kısmı. Kilo vermek için o kadar çaba sarf ediyor, sonrasında ise sarkmalarla mücadele ediyoruz. Peki deri sarkmalarıyla ameliyatsız mücadelenin yolu yok mu? Elbette var. Zayıflama sonrası deri sarkmaları için çözümleri anlattık.

17 Mart 2021, Çarşamba 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Asla hızlı kilo vermemelisin

Asla hızlı kilo vermemelisin

Kısa sürede aşırı kilo kaybı sağlığın için olduğu kadar deri yapın açısından da olumsuz etkiler yaratacaktır. Hızlı kilo kaybı sonucunda deride sarkmalar meydana gelir. Derinin sarkmaması için yapılması gereken ilk şey, hızlı kilo kaybının önüne geçmektir. Eğer doğum sonrasında kilolarından bir an önce kurtulmak ya da şok diyet uygulayarak arzuladığın kiloya ulaşmak için çabalıyorsan, yanlış yolda olduğunu bilmelisin. Unutma ki sağlıklı kilo verme konusunda zaman her daim en yakın arkadaşındır.

 Klordan uzak durmalısın

Klordan uzak durmalısın

Havuz ve sauna sonrasında derine yapışan klor, cildin esnek yapısına zarar verir ve cildin kurumasına neden olur. Zayıflamanın ardından derinin kendini toparlayabilmesi için klordan uzak durmalısın. O yüzden, sauna ve havuzdan hemen sonra duş alarak klordan arınmalısın. Ayrıca, klordan arınmak için sıcak suya ihtiyacın olmadığını; aksine ılık su tercih etmen gerektiğini de bilmelisin.


Güneşlenmekten kaçınmalısın

Güneşlenmekten kaçınmalısın

Güneşlenmenin cilt sağlığı için çok da iyi olmadığını bilmelisin. Cildinin senin istediğin şekilde görünmesini sağlasa da, cilt sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. Güneş ışınlarından kaçınmak, derinin sıkılaşma sürecini hızlandırır.


Ağırlık antrenmanları

Ağırlık antrenmanları

Egzersizler ve kardiyo antrenmanları ile kilo verdiysen ve sıkılaşma konusunda sorunlar yaşıyorsan, ağırlık antrenmanlarına başlamanın zamanı gelmiş demektir. Ağırlık antrenmanları yapman, kaslı ve şişkin bir yapıya dönüşeceğin anlamına gelmez. Haftada üç kez ağırlık çalışması yaparak, derinin altında bulunan kasları güçlendirebilir ve daha sıkı bir görünüme kavuşabilirsin.

Protein tüketimi

Protein tüketimi

Cildini toparlama konusunda protein tüketiminin oldukça ağırlıklı bir etkisi olduğunu bilmelisin. Nedeni ise basit: Protein tüketimi vücudundaki kas inşasını artıracak ve böylece vücudun daha sıkı görünecektir. Aynı zamanda protein içeren besinler sayesinde derine yararları olan birçok besini de alacaksın. 


 Meyve ve sebze tüketimi

Meyve ve sebze tüketimi

Her gün 5 farklı tip meyve ve/veya sebze tüketimi, sağlıklı ve sıkı bir cilde sahip olmanın anahtarı olabilir. O yüzden beslenme programından, su açısından zengin meyve ve sebzeleri asla eksik etmemeli ve derinin sıkı kalabilmesi için ihtiyacı olan besin değerlerini bu yollardan sağlamalısın.

 Sülfat içeren ürünlerden kaçınmalısın

Sülfat içeren ürünlerden kaçınmalısın

Ucuz olmasından dolayı sülfat birçok sabun, şampuan ve vücut bakım ürünlerinde kullanılır. Ancak sülfat deride kuruluğa sebebiyet verir. Daha esnek, nemli ve sağlıklı bir cilt için sülfat içeen ürünlerden uzak durmalısın.

Pişirilmemiş yiyecekler

Pişirilmemiş yiyecekler

Pişirilmenin ardından, yiyeceklerdeki bazı besin değerlerinde kayıplar gözlemlenebilir. Bunun önüne geçmek için, beslenme programına çiğ yiyecekleri de dahil etmelisin. Özellikle meyve ve sebzeler cildinin sıkılaşması konusunda sana oldukça yardımcı olacaklardır.


Abur cuburdan uzak durmak

Abur cuburdan uzak durmak

Abur cubur tüketiminin sağlık açısından ne kadar kötü olduğunu bilirsin. Ama aynı zamanda cilt sağlığın açısından da çok büyük bir tehdit olduklarını bilmelisin. İlk olarak, abur cuburlar diyetini bozarak kilo verme sürecini baltalayacaktır. İkincisi olarak ise bu yiyeceklerin cildine hiç ama hiç faydası yoktur. Daha sağlıklı bir cilt için muhakkak abur cubur tüketiminden uzak durmalısın.


Soya proteini ve aloe vera

Soya proteini ve aloe vera

Her ikisi de cildin hem esneklik kazanması, hem de sıkılaşma için mükemmel etkilidir. Dilersen her ikisini de içeren kremleri bulabilir ve günde 2 defa derine uygulayabilirsin


Badem yağı

Badem yağı

Doğal bir nemlendirici olan badem yağını, her gün sarkma olan bölgelerine uygulayabilir ve cildinin ne kadar yumuşadığını hissedebilirsin. Her gece sadece bir çay kaşığı badem yağı kullanmak işini görecektir.


Yoga egzersizleri

Yoga egzersizleri

Mucizelerle tekrar karşı karşıyayız. Yani yogadan bahsediyoruz. Yoga sayesinde stresinden kurtulup esneklik kazanabilir, kilo verebilir hatta cildini sıkılaştırabilirsin. Birkaç hafta içerisinde hem vücudunun hem de derinin ne kadar esnek olabileceğinin farkına varacaksın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Japon kadınlarının genç görünme yöntemleri