Kilom yüzünden mi?

Profesör Doktor Teoman Kadıoğlu erkeklerin cinsellikle ilgili sorunlarını ve sorularını cevaplıyor, merak edilen konularda tıbbi yanıtlar veriyor...

01 Kasım 2018, Perşembe 09:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
Kısır mıyım?

Kısır mıyım?

19 yaşındayım. 2 gün önce kasıklarımda ağrı vardı, doktora gittim. Sonuçları yolluyorum. Acaba kısırlık gibi bir durum var mı?

Varikosel tanısı dopler ultrason ile değil, uygun ortamda ve bu konuda tecrübeli bir üroloji uzmanının elle muayenesi sonucu konulur. Dopler ultrason ile varikosel tetkiki yanıltıcı sonuçlara ve gereksiz ameliyatlara sebebiyet verebilir, hasta bu durumdan fayda sağlamaz.

Neden akıntı geliyor?

Neden akıntı geliyor?

Kız arkadaşımla her konuşmamda penisim sertleşiyor, akıntı geliyor. Ne yapayım?

Durumunuz tamamen normal. Düzenli bir cinsel yaşamınız olmamasından kaynaklanıyor. Gelen şeffaf sıvı birleşme öncesi kayganlığa katkıda bulunan salgı bezlerinden kaynaklanıyor. Herhangi bir doktora gitmenize gerek yok.

Sperm sayım yetersiz

Sperm sayım yetersiz

Çocuğumuz olmuyor. Sperm sayım 10 milyon 250 bin çıktı. Bu sayı ilaçlarla artırılabilir mi?

Sperm sayısının ilaçlar ile artması sadece kandaki bazı hormonların uygun seviyelerde olduğu hallerde mümkün olur. Bu tahlilleri yaptırmak ve bir üroloji uzmanının muayenesi sonucu bu ilaçları uygun dozlarda almak şartı ile fayda sağlanabilir. Bilinçsiz alınan ilaçlar sağlığınıza zarar verebilir, sperm sayılarını daha da düşürebilir, para ve vakit kaybına neden olur. Ayrıca sperm sayısını artırmanın ilaç dışında başka yolları vardır. Bu konularla ilgilenen bir üroloji uzmanına başvurun.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kışın cildi koruyan 10 besin