Kilosu 5 liraya ayakkabı

İstanbul Şişli'deki ayakkabı üreticisi bir firma kilosunu 5 TL'ye ayakkabı satınca izdiham yaşandı

18 Ekim 2009, Pazar 14:08
A A

Ayakkabı üreticisi bir firma , Şişli’deki mağazasında kilosunu 5 TL’ye ayakkabı satınca izdiham yaşandı. Vatandaşların yoğun ilgisi firma yetkililerinin yüzünü güldürürkenfirmanın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk ”25 ton ayakkabıyı satmayı planlıyoruz. Sabahtan beri yaklaşık 2,5 ton ayakkabı sattık. Geri kalanı ise ara sokaklardaki kamyonlarda satılmayı bekliyor”diye konuştu.

YILDA 15 MİLYON ÇİFT
Yılda 15 milyon çift ayakkabı üreterek Türkiye’nin en büyük ayakkabı üreticilerinden biri olan firma , Şişli’deki mağazasında kilo ile ayakkabı satmaya başladı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan satışla birlikte vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Satışlarda 2,5 ton ayakkabının satıldığını belirten Alpaslan Selçuk ”Çin ayakkabıları artık çekilmez hale geldi. Biz yerli malı satıyoruz ve Çin malına karşı bir duruş sergiliyoruz. İthal ayakkabıların bir liraya satıyorlar, biz de o zaman kilosunu 5 liraya satalım dedik” diye konuştu. 

25 TON SATACAKLAR

İstanbul’da önümüzdeki haftadan itibaren Bakırköy’deki mağazada da kilo ile satışın yapılacağını belirten Selçuk ” 5 mağazada, 5 haftada, toplam 25 ton ayakkabı satmayı planlıyoruz. Ayakkabı üretmek o kadar pahalı değil. Ayakkabı çok ucuza satılabilir. Bizim mağazamızdaki fiyatlar olması gereken fiyatlar. Zaten ayakkabının hammaddesini kiloyla alıyorsunuz. Zaten kalıp halinde çıkarıyorsunuz. Muazzam bir ilgi var çok memnun olduk. Bu sayede makineler durmayacak çalışacak. Kilo ile satışlarımız Bursa, Eskişehir ve Adapazarı’nda devam edecek” dedi.

Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.