Kilyos açıklarında tanker ve balıkçı teknesi çarpıştı

Rumelifeneri ve Kilyos arasındaki bölgede bir balıkçı teknesi ile 140 metrelik bir tanker çarpıştı. Balıkçı teknesinde bulunan 6 kişiden üçü kurtarılırken kayıp 3 balıkçının arama çalışmaları sürüyor.

10 Ocak 2020, Cuma 09:11 Son Güncelleme:
A A
Kilyos açıklarında tanker ve balıkçı teknesi çarpıştı

Karadeniz'de Kilyos açığında tanker ile çarpışan bir balıkçı teknesi battı. Balıkçı teknesinde bulunan 6 kişiden üçü kurtarılırken kayıp üç balıkçının arama çalışmaları sürüyor. Rusya'dan gelen 140 metrelik tanker, Rumelifeneri ve Kilyos arasındaki bir bölgede balıkçı teknesiyle çarpıştı. Dursun Ali Coşkun adlı balıkçı teknesi battı.

Balıkçı teknesinde bulunan 6 kişiden 3'ü kurtarılırken, kayıp üç balıkçı için bölgede arama çalışmaları başladı.

Valilik açıklama yaptı

Kilyos açıklarındaki kazayla ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama yapıldı. Açıklamada kayıp üç balıkçının arandığı belirtildi. Kazayla ilgili açıklamada "İstanbul Kilyos açıklarında bu sabah saat 06.35 sıralarında Rus bayraklı GLARD 2 isimli tanker gemisi ile Türk bayraklı Dursun Ali Coşkun isimli balıkçı gemisi çarpışmış; çarpışmadan dolayı Türk bayraklı balıkçı gemisi batmıştır. Gemide bulunan 6 vatandaşımızın 3'ü balıkçılar tarafından kurtarılmış, diğer 3 vatandaşımız için arama ve kurtarma çalışmaları Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sürdürülmektedir" denildi.

Kilyos açıklarında batan teknede kaybolan 3 kişinin yeri TCG Alemdar gemisi tarafından tespit edildi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Süper Loto çekildi (9 Ocak Süper Loto sonuçları)