Kim Kardashian ve Kanye West dosyası: Nasıl tanıştılar, nasıl evlendiler?

Kim Kardashian ve Kanye West çifti hakkında boşanma iddiaları gündemde. İki taraftan da bir yalanlama gelmediğine göre yakın zamanda çiftin boşanma belgeleri de basına sızar gibi duruyor. Evlendikleri 2014 yılından beri Kim ve Kanye çiftinin her hareketleri takip ediliyor ve tüm dünyaya servis ediliyor. Peki ya evlenmeden önceki Kim ve Kanye? Nasıl tanıştılar, nasıl evlilik kararı aldılar? 2004 yılından 2014'e kadar geçen 10 yıllık sürede çiftin neler yaşadığını anlattık.

07 Ocak 2021, Perşembe 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2004't ilk görüş

Aslında ikilinin birbirlerini ilk gördükleri an, 2004 yılına dayanıyor. O günlerde kendisi gibi rapçi olan Brandy’nin klibinde yardımcı yönetmenlik yapan Kanye West, Brandy ile arkadaş olan Kim’in set ziyaretine gelmesi ile ileride hayatının aşkı olacak bu etkileyici kadını ilk kez görür. 

"Kim bu kız?"

"Kim bu kız?"

Kanye o günü sonradan şöyle anlatıyor "Stüdyoda içmek için bize içecek bir şeyler aldı ve 'kim bu kız' diye soruşturmaya başladım" Yani aslında bu ilişkiye 'ilk görüşte aşk' diyebiliriz. Kanye o gün çok utangaç ve gergin olduğunu da itiraf etmekten çekinmiyor. 

Soyadını bile doğru anlamamıştı

Soyadını bile doğru anlamamıştı

Aradan 2 yıl geçtikten sonra Kanye, o dönem Paris Hilton'un asistanı olan Kim'in hem patronu hem de en yakın arkadaşı olan Paris ile birlikte fotoğrafını görür. Aynı diyalog yine yaşanır, "Kim bu Kim-dijon?". Kanye, Kim'in soyadını bile doğru anlamamıştır. 

Kim’in bu olaydan kısa süre sonra patlayan kaset skandalı ile birlikte tanınırlığı bir anda yükselince Kanye West’in kafasında bir "Aaa bu kız o kız!” anı yaşanır. Arada partilerde karşılaşan, birlikte gülüp eğlenen; hatta birbirlerinin derdini tasasını dinleyen ikili birkaç yıl daha kankavari şekilde takıldıktan sonra Kim ani bir kararla sevgilisi basketbolcu Kris Humphries ile evlenir.

"Onunla daha konuşmadan aşık olmuştum."

2008 yılında ise uyanık Kanye yapımcısı olduğu bir kukla şovunda Kim'i oynattı. Kanye, öyle bir tezgah hazırladı ki Kim ona aşık rolüne oynayacaktı. Çekimler boyunca Kanye fena halde gergindi. O çekimleri anlatırken şöyle diyor, "Onunla daha konuşmadan aşık olmuştum."

"Erkek arkadaşını derhal terk etmen lazım"

"Erkek arkadaşını derhal terk etmen lazım"

Arkadaşlıkları devam ederken ikisi de başka insanlarla görüşmeye devam etti. Kim, Amerikan futbolu oyuncusu Reggie Bush ile çıkarken Kanye, Keri Hilson'ın şarkı sözlerini değiştirerek şöyle okudu

Sen her zaman rüyalarımın amigosuydun, sadece futbol takımlarının kaptanlarıyla çıkıyormuşsun gibi görünüyor. Ben ise seni sürekli güldüren sınıfın en komik çocuğuyum. Erkek arkadaşını derhal terk etmen lazım"


Bu şarkı sözleri de Kim'i güldürmüştü. 

Kim, 'yuva yıkan kadın' ilan edildi

Kim, 'yuva yıkan kadın' ilan edildi

İkili, bu tarihlerde halen arkadaş oldukları konusunda ısrarcı olsa da Kanye'nin eski eşi Amber Rose yuvasını yıkan kişinin Kim olduğunu iddia ediyor. Rose 2012'de verdiği bir röportajda "O yuva yıkan kadın. İkisi de beni aldattı" dedi. 

Sonunda ayrılırlar

Sonunda ayrılırlar

Kim’in evliliği boyunca da irtibatı koparmayan Kanye, zaman zaman Kim’in evliliğindeki sorunları dinler, zaman zaman Kim’i konserlerine çağırır yani elini Kim’in üzerinden hiç çekmez. Kanye West’in 2 senelik azimli bekleyişinin sonunda Kim Kardashian eşi Kris Humpries ile yollarını ayırır. 

Bir iddia da Kim'in eski eşinden

Bir iddia da Kim'in eski eşinden

Kris Humpries de sonradan, hiç şaşırmayacağımız şekilde Kim'in kendisini Kanye ile aldattığını iddia eder. 


2012'de ise ikili daha fazla saklamaz ve birlikteliklerini ilan eder. Yine hiç şaşırmayacağımız şekilde bu aşk ilanı Twitter üzerinden gerçekleşir. Çok geçmeden 2013 yılında ikili aynı evde yaşamaya başlar 6 ay sonra da kim2in hamilelik haberi gelir. 

Kanye’nin Kim’in 33. yaş gününde yani 21 Ekim 2013’te San Francisco’daki AT&T Park Stadyumu’nu kapatarak ikilinin abartı sever karakterine yaraşır bir evlenme teklif eder ve kızları North'un doğumundan sonra hem İtalya'da hem de Fransa'da düğün yapılır. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk görüşte teklif: Ünlüler dünyasının en hızlı evlilik teklifleri