Kimden kaç puan aldık?

Kimden kaç puan aldık?

İsveç'in birinci olduğu Bakü'deki Eurovision Şarkı Yarışması'nda Can Bonomo 'Love Me Back' adlı şarkıyla 112 puan alarak 7'ncilikle yetindi

27 Mayıs 2012, Pazar 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen 57. Eurovision şarkı yarışmasında birincilik İsveç’in oldu. Yarışmanın başından beri favori gösterilen İsveç temsilcisi Loreen, “Euphoria” adlı şarkısıyla toplam 372 puan alarak birincilik ipini açık ara göğüsledi. Loreen’in oylama sırasında sanki kazanacağını biliyormuşçasına rahat ve sakin tavrı dikkat çekti.Katılımcı 42 ülkenin oylama yaptığı gecede Türkiye’yi “Love Me Back” adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo 112 puanla yedinci olurken, ikincilik Rusya, üçüncülük ise Sırbistan’ın oldu. Yarışmanın ev sahibi Azerbaycan ise geceyi dördüncülükle bitirdi.Türkiye saatiyle 22:00’dan itibaren yayınlanmaya başlanan yarışmada, Can Bonomo ve ekibimizin performansı salondakiler tarafından dakikalarca alkışlandı. Türk ekibi salonu dolduran Azerbaycanlıların yoğun tezahüratları eşliğinde sahneye çıktı. Puanlama sırasında Azerbaycan halkı Türkiye’ye gelen puanları alkışlar ve tezahüratlarla karşıladı.

İŞTE BİZE VERİLEN PUANLAR

Türkiye’ye İngiltere, Norveç ve İsrail’den 1, Danimarka’dan 2, Romanya, Avusturya, İsviçre ve Macaristan’dan 3, Bosna-Hersek’ten 4, San Marino ve Fransa’dan 5, İsveç’ten 6, Belçika, Bulgaristan ve Gürcistan’dan 7, Malta, Makedonya, Hollanda ve Almanya’dan 8, Arnavutluk’tan 10 ve Azerbaycan’dan 12 puan geldi.

TÜRKİYE KİME NE VERDİ?

Oylamada Türkiye ise Macaristan’a 1, Malta’ya 2, Yunanistan’a 3, Romanya’ya 4, Arnavutluk’a 5, İsviçre’ye 6, Rusya’ya 7, Makedonya’ya 8, Bosna-Hersek’e 10, Azerbaycan’a 12 puan verdi.

Yarışmanın şov bölümünde Azerbaycan’ın Tarkan’ı olarak bilinen ve aynı zamanda devlet başkanı Haydar Alliyev’in de damadı olan Emin Ağalarov, dans ekibi eşliğinde bir şarkı seslendirdi. Azerbaycan folklöründen örneklerin yer aldığı görkemli açılış gösterisi de büyük ilgi gördü.

Aylardır Eurovision’a hazırlanan Azerbaycan halkının ve organizasyonda görevli olan Azerbaycanlıların, başından sonuna bir bayram havasında geçen yarışma sonrasında duydukları mutluluk ve gurur yüzlerinden okunuyordu. (MİLLİYET)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en güzel 10 tren istasyonu