Kimyasal yöntemlere alternatif olarak güzelliğinize güzellik katacak 4 bakım şekli

Gelişen teknolojiyle birlikte cilt bakım yöntemlerimiz de değişti. Botoks, kimyasal peeling ve dolgularla kısa sürede istediğimiz görünüme kavuşabiliyoruz. Elbette kimyasal işlemlerin yan etkileri de oluyor. Neyse ki kimyasal yöntemlere alternatif olabilecek doğal bakım yöntemleri de var.

16 Mayıs 2021, Pazar 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
DUDAK DOLGUSU YERİNE TARÇIN TOZU VE NANE YAĞI

DUDAK DOLGUSU YERİNE TARÇIN TOZU VE NANE YAĞI

Mahmure'de yer alan bilgiye göre, dudakları büyütmek için kullanılan dolgu malzemeleri, şişme, kaşıntı ve renk değişimi gibi yan etkilere neden olabilir. Bu riskli yöntem yerine doğal dolgun dudaklar için nane ve tarçın tozu kullanabilirsiniz.

Bir miktar nane yağını ve tarçın tozunu kapta karıştırın. Pamuklu çubuğu batırıp dudaklarınıza sürün. Bir süre bekletin, ardından silin.

KİMYASAL PEELING YERİNE ANANAS VE LİMON

KİMYASAL PEELING YERİNE ANANAS VE LİMON

Genellikle ciltteki lekelerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için uygulanan kimyasal peeling’ler, üst deriyi soymak için asit kullanır. Bunun sonucunda yara izi ve renk değişimi olabilir.

Cilt besleyici enzimler içeren ananas ve doğal sitrik asit limon da pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Taze sıkılmış ananas veya limon suyunu pamuk yardımıyla cildinize sürün. 5-10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bir hafta boyunca akşamları uygulayın.

MİKRO DERMABRAZYON YERİNE ŞEKER

MİKRO DERMABRAZYON YERİNE ŞEKER

Mikro dermabrazyon, yara izlerinin tedavisinde kullanılır. En yaygın yan etkisi ise kızarık cilttir.

Bu yöntem yerine cildi yavaş yavaş dökmek için şekeri kullanabilirsiniz. Yüzünüzü ılık su ile hafifçe sıyırıp nemli parmaklarınızı şeker kutusuna daldırın ve şekeri yumuşak bir şekilde dairesel hareketlerle en az bir dakika boyunca uygulayın.

Soğuk su ile durulayın ve tampon yaparak kurulayın.

KİRPİK SERUMLARI YERİNE BADEM YAĞI

KİRPİK SERUMLARI YERİNE BADEM YAĞI

Pahalı ve kimyasal serumlar, daha gür kirpikler vadedebilir. Ancak badem yağıyla da dolgun kirpiklere kavuşabilirsiniz. Badem, saç büyümesine katkıda bulunan biyotin içerir.

Küçük bir kaba birkaç damla badem yağı dökün, pamuklu çubuğu batırın ve aşağı bakarak, üst kirpik çizgisinden başlayarak uca doğru hafifçe uygulayın.

Ardından, fazla yağı emmek için pamuklu çubuğun kuru ucunu yağlanmış kirpikler üzerinde gezdirin. Kısa sürede daha uzun kirpiklere sahip olacaksınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cildi güzelleştiren 5 smoothie tarifi