Kıraathaneye ilk kez gidenler şakayla karşılanıyor

Kıraathaneye ilk kez gidenler şakayla karşılanıyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kıraathane işleten Ferudun Türkmen (56) ilk kez gelen müşterilerini şakalarıyla karşılıyor. Tencere boyutunda fincanlarıyla yapılan servise şaşıran müşteriler, sahte bardakla yapılan, çay dökme şakasıyla kısa süreli panik yaşıyor.

11 Kasım 2019, Pazartesi 09:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İnegöl’ün Tahtaköprü Mahallesi’nde 45 yıldır kıraathane işleten Ferudun Türkmen, kıraathaneyi babasından devraldı.

İlk kez gelen müşterileri şakayla karşıladığını söyleyen Türkmen, "Gelen misafirlerimize şakalarımız oluyor. Özellikle ilk kez gelen müşterilerimize bu şakaları yapıyoruz. Onlar da arkadaşlarını buraya davet ediyor. Müşterilerimizi şakalarımızla güldürüyoruz. Bu olaya, içi çay dolu gibi görünen bir şaka bardağı alarak başladım. İlk başta çay olarak verdim, içmeyi denediler olmadı. Sonrasında bu bardakları üstlerine dökmeye başladım. Oldukça komik oldu" dedi.

İlk olarak yakın akrabalarına bu şakaları yaptığını söyleyen Türkmen, "Akrabalarıma yaptığımda çok kızmıştı. Baktım bu şaka tuttu. İnsanlardan tarafından güzel karşılandı. Tabi bu şakalarımızın videolarını çekip sosyal medyamızda yayınlıyoruz. Vatandaşlar kıraathanemize büyük ilgi gösteriyor, şakalarıma başladığımdan beri ciromuz arttı" dedi.

"Belediye başkanı şakamızın kurbanı oldu"

Yaptığı şakaların, 7’den 70’e herkesi önce korkuttuğunu sonra da güldürdüğünü söyleyen Ferudun Türkmen, kıraathanesine gelen bürokrat ve siyasetçilere de şaka yaptığının belirtti. Türkmen, "İşletmemize gelen belediye başkanları, emniyet müdürleri, siyasi partilerin yönetici ve başkanlarına da bu şakalarımızı yaptık. Son olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a şakamızın kurbanı oldu" dedi.

DHA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eğlence mekanına dönüştürülen evde 15 kişi suçüstü yakalandı