Kırmızı Oda yepyeni hikayesiyle evlerimize konuk olacak! Dizi Postası 2 - 9 Kasım

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu hafta Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Behzat'ın vurulduğu sahne "EN" çok konuşulanlar arasında yerini alırken Behzat'ın ölüp ölmediği merak konusu oldu. Kırmızı Oda ise Selvi Akdoğan karakterinin hikayesiyle yine gözyaşlarına boğulacağımızın işaretini verdi. Garip karakterine hayat veren Celil Nalçakan diziye veda ederken Melisa Sözen'in oynadığı Alya'nın hikayesinde sona gelinmesi izleyiciyi üzdü. Ve Masumlar Apartmanı şok eden sahneleriyle yine çok konuşulacak. Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

08 Kasım 2020, Pazar 22:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Şimdi sıra Meliha'nın kızı Melek'te

Şimdi sıra Meliha'nın kızı Melek'te

Kırmızı Oda, yeni konukları ve yeni hikayeleriyle hayatlarımıza dokunmaya devam ediyor. Evrim Alasya'nın canlandırdığı Meliha'nın yüreklerimizi dağlayan hikayesi ile haftalarca gözyaşı döktük. Hatırlayacağınız üzere Meliha iyileşerek Doktor Hanım'a veda etmişti.


Kötü haberi Melek verdi


Meliha'nın kızı öldü mü, yaşıyor mu diye düşünürken Melek bu bölüm çıkageldi, yüreğimiz ağzımızda dinledik. Nilsu Yılmaz'ın canlandırdığı Melek, yaralarıyla geldiği klinikte bir de acı haber verdi. Meliha’nın ölüm haberi Doktor Hanım'ı üzerken ekran karşısındakileri de derinden etkiledi.

Melek annesinin beyin kanaması sonucu hayatını kaybettiğini anlattı. Meliha’nın büyük aşkı Necdet ile 1 gün arayla vefat etmesi de yüreğimizi sızlattı. Hatırlarsanız Necdet ile yaşadığı aşkı anlatan Meliha, "Bende dayanamam giderim ondan sonra öbür dünyaya" demişti. Kanser tedavisi gören Necdet Meliha'yı aldatarak hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Evde yangın çıktığı gece sevgilisiyle dışarda olan Melek evin önüne geldiğinde yangın çıktığını görüp fırsat bu fırsat diyerek evden kaçmış. Sevgilisiyle bir evde kalan Melek gazetede gördüğü haberler özgürlüğü iliklerine kadar hissetmiş. Özgürlük sarhoşu Melek düşmüş yollara. Başına ne geldi, neler yaşadı ilerleyen bölümlerde izleyeceğiz.


Melek'in 'Hayat' olma hikayesi


Neden evden kaçtığını artık biliyoruz fakat neler yaşadığını düşünmek dahi istemiyorum. Meliha da elinde olmayarak, kendi yaşadığı hayat yüzünden Melek'i canından bezdirmiş.Önceleri Melek'e çok kızsam da dinledikçe az da olsa hak vermedim değil. Yangın gecesi evden kaçan Melek'in "Hayat" olma yolunda nelerden ödün verdiğini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Selvi Akdoğan'ın hikayesi başlıyor

Selvi Akdoğan'ın hikayesi başlıyor

Kırmızı Oda'nın ekrana gelen son bölümünde yeni bir hikayenin daha başlayacak üzere olması izleyiciyi heyecanlandırdı. Dizinin kadrosuna bu hafta Sema Keçik dahil oldu. 35 senedir evden dışarı adım atmayan Selvi Akdoğan karakterini canlandıracak oyuncu Sema Keçik. Meliha ve Alya'nın iç burkan hikayesi bitmiş gözyaşlarımız kurumaya yüz tutmuşken bu hikayede de gözyaşlarımız sel olacak.

Hikayenin detayı sır gibi saklanıyor

Hikayenin detayı sır gibi saklanıyor

Kırmızı Oda dizisinin yeni karakteri Selvi Akdoğan, 15 yaşında girdiği evde 35 sene boyunca kendini kapatarak yaşamını sürdürmüş. Kocası ve oğlunun cenazelerine bile gitmeyen Selvi'nin neden bu durumda olduğunu eminim siz de merak ettiniz.


Oğlunun tüm ısrarlarına rağmen evden çıkmayı kabul etmeyen Selvi Akdoğan yine oğlunun ikna çabaları neticesinde doktorla internet üzerinden görüşerek tedaviye başlamayı kabul ediyor. Bu sırada anne oğulun yaşadığı dram dolu sahne, bize yansıttığı çaresizlik hissi hikayeyle ilgili merakların artmasına neden oldu.


Selvi Akdoğan’ın hikayesinin detayı ise yapım şirketi tarafından sır gibi saklanıyor.

Selvi Akdoğan'ın hastalığı nedir?

Selvi Akdoğan'ın hastalığı nedir?

Selvi Akdoğan Agorafobi rahatsızlığı yaşayan bir karakter. "Agorafobi nedir?" diye soracak olursanız ufak bir bilgi vereyim.


Selvi Akdoğan karakterinin yaşadığı evden çıkamama hastalığı olarak nitelendirilen agorafobi, bireyin açık alanları güvensiz bulması sebebiyle kapalı alanlardan dışarı çıkamaması olarak açıklanan anksiyete bozukluğudur.


Agorafobi hastalığı olan kişiler açık alanlardan, alışveriş merkezlerinden, toplu taşıma araçlarından, aslında ev dışındaki bütün mekanlardan korkarlar, endişe yaşarlar. Açık alana çıkan agorafobi hastası panik atak dahi geçirebilir. 

Çok ciddi agorafobi vakalarında da kişi yaşamı boyunca evinden çıkamayacak hale gelebilir.

Agorafobi'nin genetik ve çevre faktörlü bir psikolojik rahatsızlık olduğu düşünülüyor. Agorafobi hastalığı bir yakının kaybedilmesi ya da bir saldırı sebebiyle ortaya çıkabiliyor.


Bir tahmin yapacak olursak; Selvi Akdoğan'da çok sevdiği bir yakınını kaybettikten sonra psikolojik bir rahatsızlık olan agorafobi gelişmiş olabilir. Şimdilik bu karakterin eşini ve oğlunu kaybettiğini biliyoruz.

Alya'nın veda etme vakti geldi

Alya'nın veda etme vakti geldi

Başladığı günden bu yana gözyaşları içinde izlediğimiz, aynı zamanda izlerken gözyaşlarına boğulduğumuz Alya hikayesinin sonu geldi.

İçindeki zehiri attıkça iyileşen Alya'nın bu bölümde artık kekelemediğini gördük. Alya'nın gözlerinin önünde annesinin intihar ettiği sahne ile dehşete düşerken Alya'nın hikayesinin sonunun gelmesine üzüldük. Tek tesellimiz ise Alya'nın artık iyileşmeye başlaması oldu. 

Kırmızı Oda'ya Melisa Sözen damgası

Kırmızı Oda'ya Melisa Sözen damgası

Hikaye çok acı kabul ama bu acıyı en derinimizde hissettiren Melisa Sözen'in yıllar geçse de unutulmayacak Alya performansıydı. Her bölüm Melisa Sözen'in oyunculuğunu hayranlıkla izledik. Sanki anı yaşıyormuşcasına oynadı ve o anı yaşattı izleyiciye. Melisa Sözen'i yeniden Melisa Sözen yapan "Alya" karakteridir. Bunu bilir bunu söylerim, daha iyisi yapılana kadar en iyisi budur!

Twitter yansımaları

Twitter yansımaları

Kırmızı Oda'da Alya ile ilgili sahneler yine dizinin "EN" çok konuşulan konusu oldu. Alya'nın annesinin intihar sahnesi Twitter'a damgasını vurdu

 • "Babam ilk kez saçımı okşadı" Bu söze kalbimi bırakıyorum.
 • Öyle güzel anlatmışlar ki sokakta görüp deli diye alay edilen insanların içlerinde nasıl ateşler yandığını
 • Bu olayın gerçek olması beni paramparça ediyor. Ah be Alya hayat acımasızlığını sen çok küçükken göstermiş. İnşallah şu anki hayatında mutlu ve huzurlusundur.
 • Melisa Sözen oyunculuğu diye bir gerçek var. Tek başına oynarken sahnede dev bir kalabalık var sanki, oynadığı karakteri yaşamak böyle bir şey.

Celil Nalçakan Kırmızı Oda'ya veda etti

Celil Nalçakan Kırmızı Oda'ya veda etti

Kırmızı Oda dizisinde üç bölümdür izlediğimiz 'Garip'in hikayesi sona erdi. Garip rolünü canlandıran Celil Nalçakan'ın vedasını Binnur Kaya duyurdu:

"Canım Celil...Ne güzeldi seninle göz göze oynamak...Gülmek... Sohbet etmek...İçinin güzelliği gözlerinden okunan canım Celil, bizi onurlandırdın... Yollarımız açık olsun...Tekrar buluşmak dileğiyle"

Masumlar Apartmanı'ndan İzmir mesajı

Masumlar Apartmanı'ndan İzmir mesajı

Masumlar Apartmanı bu akşam 8. bölüm başlangıcında tüm Türkiye'yi yasa boğan İzmir depremi ile ilgili oyuncular tarafından bir mesaj yayınlandı.

Dizinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da "MasumlarApartmanı olarak İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Arama kurtarma ekiplerimize ve destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Kalplerimiz ve dualarımız seninle #GeçmişOlsunİzmir" ifadeleri kullanıldı.

Masumlar Apartmanı bu duyarlılığıyla bir kez daha gönülleri fethetti.


İnci gerçeğin peşinde

İnci gerçeğin peşinde

Masumlar Apartmanı 9. bölüm fragmanında bakarsak tüyler ürperten yeni bir bölüm daha izleyeceğimiz anlaşılıyor.

Ezgi Mola, Merve Dizdar, Birkan Sokullu ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrollerinde yer aldığı dizinin yeni bölümünde Gülben’in gözyaşları izleyicileri de ağlatacak.


Masumlar Apartmanı 9. bölüm fragmanıGülben'in sözleri içinizi acıtacak

Gülben'in sözleri içinizi acıtacak

Esat ile mutlu bir yuva kurma hayali kuran Gülben’in şu sözlerine yine kalbimizi bırakacağız:

“Hiçbir şey bizim istediğimiz gibi olmadı bugüne kadar. Biz, hiçbirimiz mutlu olamayacağız bu evde. Lanetliyiz hepimiz.”

Han ile ilgili sahneler şok etkisi yaratmaya devam ediyor. 10. bölüm fragmanında Han'ın İnci'nin eski sevgilisine silah doğrulttuğu görülürken İnciye'de çöp daireyi göstermesi "Bu sahne rüya mı, gerçek mi?" sorularını gündeme getirdi.

"EDHO'nun tadı tuzu kalmadı"

"EDHO'nun tadı tuzu kalmadı"

ATV ekranlarının rekor kıran dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölümüyle çok konuşuldu. Behzat'ın vurulması "EDHO'nun tadı tuzu kalmadı" yorumlarına neden olurken, Behzat'ın ölüp ölmediği merak konusu oldu.

Behzat karakterine hayat veren başarılı oyuncu Emir Benderlioğlu'nun diziden ayrılıp ayrılmayacağı da merak ediliyor.

"Behzat öldü mü?" sorusunun cevabı EDHO yeni bölümde belli olacak. Emir Benderlioğlu'nun diziden ayrılıp ayrılmayacağı da bu şekilde netlik kazanacak.

Twitter yansımaları

Twitter yansımaları

Eşkıya Dünya'ya Hükümdar Olmaz'da Behzat'ın vurulduğu sahne Twitter'da da yankı buldu.

 • Bence Behzat ölecek, Ebru ise Alparslan'a aşık olacak. Didem Hızır Ali ile sevgili olacak. #edho
 • Behzat ölmesin! Umarım ölmezsin Behzat Façalı. İlyas ve Behzat'ın dostluğu çok iyi.
 • Ömür'ün gözünden düşen tek damla yaş ve Haşmet'in bakışları.. Vay be Behzat'ı cidden harcadılar mı?
 • 6 sezon tek bölüm kaçırmadım Behzat'a kıyarsanız bende dizinin finali olur !.. 
 • Behzat bence ölmedi, senaristler bu karakteri biraz daha yazarlar diye düşünüyorum.

Twitter'da Gönül Dağı fırtınası esti

Twitter'da Gönül Dağı fırtınası esti

TRT1 ekranlarında 3. bölümü ile izlediğimiz Gönül Dağı bu haftanın en çok konuşulan dizileri arasına girdi.

Eskişehir'de çekilen dizide; hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin Bozkırdaki hikayesi anlatılıyor.

Oyuncu kadrosunda Berk Altan, Gülsüm Ali İlhan, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Yavuz Sepetçi, Gülhan Tekin, Hüseyin Sevimli, Çiğdem Aygün, Şebnem Dilligil ve Ege Aydan gibi isimlerin yer aldığı dizinin setinde 39 kişinin corona virüs testinin pozitif çıkması üzerine dizinin yeni bölümünün yayınlanıp yayınlanmayacağıyla ilgili kafalarda soru işareti oluşmuştu.

“Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı 3. bölümüyle sosyal medyanın da gündemindeydi.

Twitter yansımaları

Twitter yansımaları

 • Eminimki bu sahneden sonra yarın birçok insan öksüz, yetim sevindirecek.
 • Gönül dağı dizisinin müzikleri beni durduk yere duygulandırıyor.. çok güzel bir diziymiş.
 • Çok güzel bir Anadolu dizisi. İyi ki varsın @trt
 • Bu sezonun en samimi ve doğal dizisi #GönülDağı
 • Türküler ve sahnelerin uyumu o kadar güzel ki dizi insanın ruhunu dinlendiriyor.. #GönülDağıBu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Game of Thrones'un dizisi House of the Dragon'dan yeni fotoğraflar yayınlandı