Kırmızı Oda’nın Meliha’sı Evrim Alasya intikam almak için döndü! Dizi Postası 28 Aralık - 4 Ocak

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu hafta Kırmızı Oda'nın Melihası olarak ruhumuzda yaralar açan Evrim Alasya'nın ekrana nasıl Ferda olarak döndüğüne bir bakalım! Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Akrep dizisini konuşalım biraz da! Sonra da Kırmızı Oda Kumru'nun hikayesine ağlayalım birlikte! Hazırsanız hadi başlayalım... Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

03 Ocak 2021, Pazar 21:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Meliha gitti Ferda geldi

Meliha gitti Ferda geldi

Kırmızı Oda dizisinde canlandırdığı Meliha karakteriyle haftalarca ciğerimizi dağlayan Evrim Alasya şimdi de Akrep dizisinde intikam peşinde…

Kırmızı Oda'nın ilk başlarda bu kadar dikkat çekmesinde Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya kadar, Meliha'nın rolünün de çok büyük olduğunu kabul edelim. Her hafta acısı acımız oldu, hikayesi içimizi deldi.

Kırmızı Oda'da üvey oğlu Necdet'e karşı hissettiği duygular nedeniyle kendini suçlayan Meliha gitti, intikam için kız kardeşinin kocasıyla ilişki yaşayan Ferda geldi.

Yine mi yasak aşk? Evet öyle, ama dizinin tadına doyum olmuyor. Üstelik bu defa kardeşinin de ölümüne neden oldu.

Ahhhh ahhhh! Doktor Hanımın da dediği gibi:

"Meğer ne çok acı sığdırmışsın hayatına"

Başrollerini; Demet Akbağ, Yusuf Çim, Bekir Aksoy ve Evrim Alasya’nın paylaştığı ‘Akrep’ dizisinde Evrim Alasya, Ferda karakteri ile yine oyunculuğunu konuşturuyor.

Meliha ile bizi acılar içinde bırakırken Ferda Kendirci ile de biraz sinirlerimizi bozmuyor değil.

Ama olsun biz onun oyunculuğunu izlemeye bayılıyoruz.

Gözlerinizi kapatınca bazı sahnelerde Meliha'yı dinliyor gibi hissedeceksiniz :)

Bekir Aksoy'da Akrep'te

Bekir Aksoy'da Akrep'te

Dizinin başrollerinde sevilmeyen damat Fikret rolünü de Bekir Aksoy canlandırıyor. "Evlat olsa sevilmez" derler ya! Tam olarak öyle bir tip zaten dizide de :) Peri'nin damadı, ölen kızının kocası, diğer kızı Ferda'nın sevgilisi...

Burada işler biraz karışık ama Fikret şimdiden Ferda ile yaşadığı ilişki yüzünden pişman olmaya başladı galiba.

Gerçi bunlar daha Fikret'in iyi günleri gibi görünüyor.

Geçmiş olsun şimdiden Fikret bey!

Demet Akbağ etkisi!

Demet Akbağ etkisi!

Gelelim Demet Akbağ'a...

Dizide anneanne rolüne o kadar yakışmış ki! Perihan Emgen rolünü canlandıran oyuncuya söylenecek çok da söz yok zaten. Çünküüü o bir usta. Oyunculukta kendini kanıtlamış büyük bir usta hem de! Demet Akbağ'ın oynadığı her yapım izlenmeye değerdir. Nokta!

Akrep'in Peri'si olarak uzun bir aradan sonra Demet Akbağ'ı ekranda izlemek harika!

Bestemsu Özdemir göz kamaştırdı

Bestemsu Özdemir göz kamaştırdı

‘Akrep’in oyuncu kadrosuna genç ve güzel oyuncu Bestemsu Özdemir de 4. bölümde dahil oldu.

Bestemsu Özdemir, damat Fikret’in bir dönem ilişki yaşadığı ‘Selma’ karakterini canlandırıyor. Oyuncunun güzelliğiyle de göz kamaştırdığını itiraf edelim.

Perihan Hanım ile işbirliği yapıp Fikret'i baştan çıkaran 'Selma', Ferda'ya dersini de vermiş gibi görünüyor.

Cuma günlerinin keyif verirken, sinirleri de geren dizisi Akrep 4. bölümü ile ekrana geldi.


Genç oyuncular rüzgarı

Genç oyuncular rüzgarı

Akrep dizisi oyuncu kadrosuyla dikkat çekerken genç oyuncularıyla da ilgiyi hak ediyor.

Yapımını, 1441 Production adına İrfan Şahin’in yaptığı dizinin yönetmenliğini Gökçen Usta üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise Erkan Birgören kaleme alıyor. 

‘Akrep’in oyuncu kadrosu, usta ve yetenekli isimleri buluşturmasıyla olduğu kadar genç oyuncularıyla da dikkat çekiyor

Aslı Melisa Uzun, Beril Pozam, Taha Baran Özbek, Esila Umut, Müge Su Şahin, Ahsen Türkyılmaz, Demet Gül, ‘Akrep’in genç oyuncularının isimleri.

Reytingler şaşırttı

Reytingler şaşırttı

Akrep'in Kırmızı Oda'ya büyük bir rakip olacağını düşünürken reyting sonuçları pek de öyle olmadığını gösterdi. Tabi dizi henüz çok taze sayılır.

Kırmızı Oda, Ramo ve yıllardır ekranda severek izlenen Arka Sokaklar gibi güçlü rakipleri olan Akrep "Reytinglerde beklenen yükselişi yakaladı mı?" diye soracak olursanız, henüz değil!

1 Ocak Cuma günü AB Grubunda Kırmızı Oda'da liderliğini korurken Akrep sekizinci sırada kaldı. Total'de ise ikinci sırada Kırmızı Oda zirveye oynarken Akrep yedinci sırada kendine yer buldu.

Sosyal reyting ne diyor?

Sosyal reyting ne diyor?

Sosyal reytinglere baktığımızda hatırı sayılır bir yeri de olsa dizinin, durumun pek de iç açıcı olmadığını söylemek mümkün!

1 Ocak Cuma akşamı yayınlanan diziler hakkında gün boyunca yapılan sosyal medya paylaşımları karşılaştırıldığında, ATV’de ekrana gelen Akıncı 32 bin 808 iletiye konu olarak günü lider tamamladı. Kırmızı Oda 16.219 ile üçüncü sırada bulunurken Akrep 1.004 ile günü beşinci sıradan kapattı.

İzleyici ne düşünüyor?

İzleyici ne düşünüyor?

Hemen izleyicilerin diziyle ilgili Twitter mesajlarına da bir bakalım:

  • Demet Akbağ oyunculuğu diye bir şey var!
  • Fikret konuşunca sinir geliyor bana
  • Bitmemesi gereken nadir dizilerden
  • Merve ve Perihan sahnelerini sevdim nedense?
  • Akrep dizisinde yaşanan entrikayı Babannem yazamaz.. #AkrepDizi #Akrep 
  • @demetakbag sağolsun! Ekrana kitleniyorum her izlediğimde.. 
  • Yaşayan efsanesin. Allah seni televizyonlardan, beyaz perdeden, sahnelerden eksik demetakbag
  • #EvrimAlasya diye bir gerçek var. Kalp şeklinde gözleri olan gülümseyen kedi yüzü Meliha'dan sonra Ferda gibi bir karakterle ekrana gelmesi oyunculuğunun ne kadar üst seviyede olduğunu göstermiş oldu.
  • #akrep anne kızın kıyasıya savaşını anlatıyor, iki kadının sevgileri gibi nefretleri de çok büyük, #demetakbağ canlandırdığı Peri akıllı ve mantıklı davranırken #evrimalasya Ferda duygularıyla sinsiliğiyle öfkesiyle hareket ediyor, senaryo hızlı ve sistematik ilerliyor
  • Akrep’in Ferda'sıyla Sadakatsiz Asya’nın zekası ölümüne kapışır.

Akrep 4. bölümde neler mi oldu?

Akrep 4. bölümde neler mi oldu?

Eğer hala izlemeyenler varsa Akrep 4. bölüm özetini de aşağıya bıraktım:

Perihan’ın, kızı Merve’yi kullanarak yaptığı hamle karşısında deliye dönen Ferda, karşı hamle yapmaya karar verir. Ferda, Fikret’i zorlayarak Perihan’ı çıldırtmak ister. Fikret’e tek çözümün evlilik olduğunu söyleyen Ferda, bu konuda tüm kozlarını oynayacaktır. Ancak, gün geçtikçe şüpheleri ile Ferda’ya olan tutkusu arasında git gelleri artan Fikret, bu çözüme onay vermez. 

Annesinin Fikret’le ilişkisini öğrenen Merve, Perihan’ın daveti ile ne kadar içten içe istemese de Emgen Malikanesi’nde kalmaya başlar. Annesi ve varlığını yeni öğrendiği eniştesi arasındaki ilişkiyi bilmesine rağmen bu konuda tek kelime etmeyen Aras’a da tavır alır. Merve, hem annesi hem sevdiği tarafından hayal kırıklığına uğramanın kızgınlığı ile Perihan’a kırgınlığını bir süre rafa kaldıracaktır.

Fikret, Ferda’nın evlilik fikrine olumlu tepki vermeyince gerginlik artar. Ferda’nın baskısından gözü korkan Fikret, Perihan’dan yardım isteyecek hale gelir. 

Perihan, Ferda’yı Fikret’ten uzaklaştırmak için elindeki büyük kozu oynamaya karar verir. Ferda ise, Aras’ı tekrar ele geçirmek için gölde çektiği görüntüleri ortaya çıkarır.

Çok heyecanlı bir bölümdü benden söylemesi!

Nebahat Çehre'yi bile şaşırtmıştı

Nebahat Çehre'yi bile şaşırtmıştı

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nebahat Çehre'nin gençliğini canlandıran Evrim Alasya o dönem Nebahat Çehre'yi bile şaşırtmayı başarmıştı.

Nebahat Çehre’ye benzerliği ile dikkat çeken oyuncu o dönem oyunculuğuyla usta oyuncudan övgü almıştı:

“Evrim Alasya’yı dizinin Nigar Kalfa’sı Filiz Ahmet buldu, onun arkadaşı.

Evrim daha önce Gönülçelen dizisinde oynamış. Filiz ona ‘Nebahat Çehre’nin gençliğini sana oynatacağız’ demiş. Evrim’e bakınca gençliğimi gördüm. Rol için çok da çalışmış.

Dizideki mimiklerimi, bakışlarımı da almış, çok başarılıydı. İlk gördüğümde tepkim ‘Bana çok benziyor’ oldu. Settekiler ise ‘İnanamıyorum’ demişler.

Şoför arkadaş bile Evrim’i görünce ‘Biraz önce Nebahat Hanım’ı bıraktım, bu nasıl olur’ diye şaşırmış.”

Evrim Alasya'nın rol aldığı yapımlar

Evrim Alasya'nın rol aldığı yapımlar

2020 – Kırmızı Oda (Meliha) (TV Dizisi)

2015 – Güneşin Kızları (Güneş) (TV Dizisi)

2014 – Benim Adım Gültepe (Suna) (TV Dizisi)

2013 – Vicdan (TV Dizisi)

2011 – Muhteşem Yüzyıl 2. Sezon (TV Dizisi)

2010 – Gönülçelen (Balçiçek) (TV Dizisi)

2008 – Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsana (Fidan) (Sinema Filmi)

2008 – Gece Sesleri (Neslihan) (TV Dizisi)

2008 – Başka Semtin Çocukları (Evrim) (Sinema Filmi)

2005 – Ihlamurlar Altında (Sema) (TV Dizisi)

2003 – 2005 – Bir İstanbul Masalı (TV Dizisi)

Kırmızı Oda'nın Kumru'su Aslıhan Gürbüz!

Kırmızı Oda'nın Kumru'su Aslıhan Gürbüz!

Cuma akşamlarının en çok izlenen dizisi Kırmızı Oda'da Aslıhan Gürbüz ile hayat bulan Kumru karakterinin hikayesi izleyiciyi ekrana kilitledi.

Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide Merve Aksak olarak büyük beğeni toplayan Aslıhan Gürbüz şimdi de Kumru olarak çıktı karşımıza. Ama biz onu Yahşi Cazibe dizisindeki "Cazibe" karakteri ile de pek sevmiştik zaten.

Kumru'nun hikayesi merak edildi

Kumru'nun hikayesi merak edildi

Dizide evli ve bir kız çocuk annesi Kumru’nun önceki bölümde elinde döner bıçağıyla karşısındaki adama neden saldırdığını anlayamamış ve çok da merak etmiştik hikayesini.

Cuma günü ekrana gelen bölümde de Kumru'nun tacize uğradığı sahneleri izlerken tüylerimiz diken diken oldu.

Üzüldük, kızdık, sinirlendik ama maalesef, bir yandan yaşanmış bir hikaye olması diğer yandan da hâlâ bu tarz olayların yaşanıyor olması bir kat daha fazla öfkelendirdi bizi.

Başlangıçta oldukça mutlu görünen Kumru, eşi ve kızıyla birlikte bir restorandayken başka bir masada gördüğü adama eline aldığı kocamannn döner bıçağıyla aniden saldırmış, sonrada baygınlık geçirmişti hatırlarsanız. Meğer yarası büyükmüş Kumru'nun. Onun yarası içindeymiş, aşk yaralamış Kumru'yu.

Yayınlanan sonra bölümde öğrendik ki saldırdığı adam Kumru'nun sevgilisi Yavuz'muş.


Kırmızı Oda Yavuz kimdir?

Kırmızı Oda Yavuz kimdir?

Yavuz rolünde izlediğimiz oyuncunun adı Bora Koçak.

Kumru evlenmek için Yavuz'la İstanbul'a kaçmış ve Yavuz'un dayısının oğlunun evinde bir süre konaklamak zorunda kalmışlar. Metin fırsat bilip Kumru'yu taciz etmeye başlamış. Metin'in Kumru'ya saldırdığı bir gün Yavuz yakalamış ve Kumru'yu o ırz düşmanından kurtarmış.

Kumru da başına geleceklerden habersiz gerçekten sevildiğini hissetmiş. Biz de Yavuz'un Kumru ile evleneceğini zannettik fakat son bölüm finalinde Kumru'yu yabancı bir adamla yalnız bırakması Yavuz'un amacının çok daha farklı olduğunu anlamamızı sağladı.

Peki Yavuz Kumru'yu bir başkasına mı sattı? Yavuz bunu neden yaptı?

Kırmızı Oda Kumru'nun hikayesinin devamını merakla bekliyoruz.

Rol aldığı yapımlara bakalım:

Bora Koçak; Sakarya Fırat, Kaçak, Merhamet, Altınsoylar, Muhteşem İkili gibi dizilerde rol almıştır. Bora Koçak ayrıca Uzun Hikaye filminde rol almış.

Bülent Seyran

Bülent Seyran

Kumru'nun eşi Fahri'yi Bülent Seyran canlandırıyor. Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde Fatmagül'ün abisi, Mukaddes yengenin biraz safça kocası Rami olarak keyifle izlemiştik kendisini. Hatta repliği dilimize dolanmıştı: Deme öyle, deme, deme, üzülür!

Fahri, Kumru'nun aşk hikayesinin neresinde bulunuyor? Kumru'nun yarasına ne zaman ilaç oluyor? şimdilik bu soruların cevabını bilmiyoruz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bahadır Ünlü'den yemek beğenmeyen müşteriye tehdit: Senin başına öyle bela getiririm ki...