Kışın Türkiye’de mutlaka yapılması gereken 5 şey

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, kış turizmi sezonu da açıldı. Her bütçeye, her zevke uygun Türkiye'de kışın yapılması gerekenleri sıraladık.

23 Ocak 2020, Perşembe 13:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Rize Ayder’de dağ evlerinde kalın

Rize Ayder’de dağ evlerinde kalın

Rize Ayder Yaylası, yazın ayrı kışın ayrı güzelliğiyle doğa tutkunlarını bekliyor. Ayder Yaylası, kar yağışıyla birlikte herkesi cezbedecek bir güzelliğe bürünüyor. Özellikle kiralık dağ evlerinin eşsiz manzarası, şömine ateşiyle birleşince adeta bir terapi gibi.

Bolu- Abant’ın güzelliğini keşfedin

Bolu- Abant’ın güzelliğini keşfedin

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Abant, kışın mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Turizm açısında çok büyük rağbet gördüğü için, Abant’a birçok şirket tarafından turlar düzenlemekte. 

Turistik Doğu Ekspresi ile seyahat edin

Turistik Doğu Ekspresi ile seyahat edin

Kar yağışı ile birlikte turistik Doğu Ekspresi talep patlaması yaşıyor. Her ne kadar bilet bulmak zor olsa da, kar yağışıyla birlikte ormanların içinden ilerlerken unutulmaz anlar yaşatıyor. Ankara’da başlayan yolculuk, 31 saat sonra Kars’ta son buluyor.

Peri bacalarıyla karın buluşmasını izleyin

Peri bacalarıyla karın buluşmasını izleyin

Özellikle fotoğraf meraklıları için Kapadokya en çok ziyaret edilen yerlerden. Kışın peri bacalarıyla karın buluşması müthiş manzaralar oluşturuyor. Ayrıca ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlar da mevcut.

Kaz Dağları’nda kamp yapın

Kaz Dağları’nda kamp yapın

Çanakkale ile Balıkesir arasında bulunan Kaz Dağları, kışın kartpostallık görüntüler oluşturuyor. Ormanlık alanların yoğun olduğu bölgelerde kamp alanları mevcut. Kışın yapılacak listesinde mutlaka ekmeniz gereken bir yer.

Gizem Yetil

gizem.yetil@posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ucuz sokak yemekleri için en iyi 5 şehir