Kişinin karakterini yansıtan 9 oturuş pozisyonu

Gülmek, el hareketleri yapmak, hatta mimik kullanmak hepsi vücut dilinin bir parçası. Fakat ya oturuşunuz?

26 Haziran 2017, Pazartesi 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir kişinin oturuş şekline bakarak nasıl bir karaktere sahip olduğunu öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İşte oturuş pozisyonuna göre kişi analizi…

1. Dik oturuş

1. Dik oturuş

Bu kişinin kararlı biri olduğunu gösterir. Geleceğe dair planlarını yapmış ve uyguluyor. Kontrol edilmeyi sevmiyor aksine o kontrol eden taraf olmalı. Bulunduğu yeri sahipleniyor ve koruyor. Biraz dik başlı, fakat bu da planlarını uygulamaya koyması için gerekli.   

2. Rahat oturuş

2. Rahat oturuş

Bu kişi sosyal ortamlarda bazı tabuları yıkmış. Kendi ile barışık ve etrafa karşı daima olumlu. Ortamdaki her hangi birini kendine rakip olarak görmüyor. Sempatik ve daima arkadaş canlısı. Oturduğu yerden uzun süre gözlem yapabilir.   

3. Eğilerek oturma pozisyonu

3. Eğilerek oturma pozisyonu

Bu kişi muhtemelen fedakar biri. Kendinden başkalarını düşünüyor. Bunun kötü olduğunu bilse de buna karşı koyamıyor. Seslenildiğinde ''Duymadım?'' dememek için konuşurken insanlara yaklaşıyor. Nezaket sahibi ve daima pozitif.   

4. Birleşik ayak oturuşu

4. Birleşik ayak oturuşu

Bu kişi fazlasıyla ciddi ve planlı. İlk bakışta ona soru sormaya bile çekinebilirsiniz. Daima ikinci bir planı vardır ve daima insanlar ile mesafelidir. İçinde bulunduğu ortamı sürekli olarak inceler.   

5. Çapraz ayak pozisyonu

5. Çapraz ayak pozisyonu

Karşınızda lider birini görüyorsunuz. Lider özelliklerini her an sergilemekten çekinmiyor. Ortama yeni giren birinden daima üstte olmalı. Bu yüzden kıskanç ve hırslı.   

6. Bilinçli oturuş

6. Bilinçli oturuş

Bu kişi de fazlasıyla rahat ve ortamda bildiği bir konu konuşuluyor. Ellere bakılacak olursa etrafında hep tanıdığı insanların olduğu söylenebilir. Diğer insanlardan farklı hissediyor. Diğer insanları süzüyor ve değerlendiriyor.   

7. Kararlı oturuş pozisyonu

7. Kararlı oturuş pozisyonu

Bu kişi fazlasıyla ciddi. Karakteri güçlü ve çok kararlı. Asla konuşmayı başlatan ilk kişi olmaz. Daima sorulara cevap verecek ve yeni soru sormayacak.   

8. Elleri saklama pozisyonu

8. Elleri saklama pozisyonu

Bu kişi fazlasıyla nazik. Karşısındaki insanın yaptığı hataları görmezden gelecek ve unutacak kadar da anlayışlı. Fakat ellerini saklaması karşısındakinde güvensizlik oluşturuyor. Bu da karakterini hafif gösteriyor.   

9. Eller dizlerde...

9. Eller dizlerde...

Bu kişi de lider ruhlu, fakat liderlik etmekten çok lider olmamayı tercih ediyor. Sadece fikirlerini söylüyor ve sevdiği insanlara yol gösteriyor. Kendini farklı hissediyor ve diğer insanların da ona farklı baktığını biliyor. Konulara odaklanıyor.   

10. Birleşik eller oturuşu

10. Birleşik eller oturuşu

Bu kişi fazlasıyla duygusal. insanlara yaklaşırken çok dikkatli olmaya özen gösteriyor. Yalnız kalmaktan fazlasıyla korkuyor.   

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırışık eller için 10 bakım önerisi