Kıskançlıktan kurtulmanın 6 yolu

Sağlıklı bir ilişki için kıskançlık duygusunu yenmek gerekiyor. Kıskançlık, ilişkilerde güven sorununu ortaya çıkarır ve ilişki mutluluktan çok üzüntü getirmeye başlar. Bu duygudan kurtulmak için öncelikle kıskançlığa neyin sebep olduğunu öğrenmekte ve hareketlerinizi kontrol etmenizde fayda var. Kıskançlık sizde bir huy halini aldıysa, bu durumdan kurtulmak için izlemeniz gereken bazı yollar var...

19 Mayıs 2021, Çarşamba 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- KISKANÇLIĞINIZIN SEBEBİNİ ÖĞRENİN

1- KISKANÇLIĞINIZIN SEBEBİNİ ÖĞRENİN

Kıskançlıkla baş etmenin ilk adımı sizi kıskandıran şeyin ne olduğunu çözmekten geçiyor. Siz mi abartıyorsunuz yoksa partneriniz mi güvensiz?

2- KENDİ HAREKETLERİNİZE BAKIN

Bazen sorun sevgilinizin hareketleri değil de kendi hareketleriniz olabiliyor. Eğer insanlarla flörtleşen bir yapınız varsa, sevgilinizi de öyle zannediyor olabilir ve onun üzerinde baskı yaratabilirsiniz. Kısacası, karşınızdakini yargılamadan önce kendi davranışlarınıza bakın.

3- SÜREKLİ KÖTÜ SENARYOYU DÜŞÜNMEYİN

3- SÜREKLİ KÖTÜ SENARYOYU DÜŞÜNMEYİN

Sevgiliniz dışarı çıkacağını söylediğinde aklınıza ilk gelen şey aldatma ise, sorun ne yazık ki sizde. Aşırı kıskançlık psikolojik bir sorun olarak kabul edilir. Olumluyu düşünmeye ve partnerinize güvenmeye çalışın.

4- BAŞKALARIYLA KIYASLAMAYIN

Kıskançlığın en büyük nedeni özgüvensizliktir. Kendinizi başkalarıyla kıyasladıkça özgüveniniz düşüyor ve sevdiğiniz kişinin sizi onlarla aldatacağını düşünüyorsunuz. Unutmayın ki sevgiliniz onları değil, sizi tercih etti.


5- KENDİNİZE ODAKLANIN

5- KENDİNİZE ODAKLANIN

Sevgilinizin haricinde bir sosyal hayatınız yoksa, sürekli onun üzerine gidersiniz. Bunun yerine yeni hobiler edinin, arkadaş toplantılarına katılın. Kendinize yatırım yapın. Tek başınıza kalmaktan zevk almaya başlamanız, kıskançlık sorununuza yardımcı olacaktır.

6- YOKLUĞUNA HAZIRLIKLI OLUN

6- YOKLUĞUNA HAZIRLIKLI OLUN

"O olmadan ben ne yaparım?" düşüncesi belki de en toksik düşünce. Bu düşünce kıskançlığa neden oluyor. O olmadan hayatınıza devam edeceksiniz. Hem de çok iyi bir şekilde devam edeceksiniz. O olmadan da son derece güçlüsünüz ve idare edebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin ilk buluşmada dikkat ettiği 5 şey