Kıyafetleriyle denize girince polis alarma geçti!

Bursa'dan bindiği taksiyle İstanbul’a ardından da Antalya’ya gelen bipolar hastası Ahmet T. Konyaaltı Sahili’nde polisi görünce kıyafetleriyle denize atladı. Polisten kaçmak için hızla yüzen Ahmet T. yaklaşık 1 saat süren çabalar sonucunda etkisiz hale getirilerek hastaneye götürüldü

03 Nisan 2019, Çarşamba 12:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa’da yaşayan evli ve 2 çocuk babası Ahmet T.’ye 'bipolar bozukluk' (iki uçlu duygu durum bozukluğu) teşhisi konuldu. Tedavi altına alınan Ahmet T. ilaçlarını kullanmadı. Önceki gün evden çıkıp bir taksiye bindi.

Önce İstanbul’a oradan da aynı taksiyle Antalya’ya geldi. Yakınları, kayıp ihbarında bulundukları Ahmet T.’nin Konyaaltı Sahili’nde olduğunu tespit etti. 

Hemen Antalya’ya gelip polis ve sağlık ekiplerinden yardım istedi. Bunun üzerine polis, sağlık ekipleriyle birlikte Konyaaltı Sahili’ne geldi. 

Ancak Ahmet T., kıyafetleri ve elindeki çantasıyla koşarak denize girip yüzmeye başladı. Kıyıdan hızla uzaklaşan ve kıyafetlerini çıkaran Ahmet T.’nin boğulma ihtimaline karşı deniz polisi çağırıldı. 

Deniz polisinin gelmesiyle sahile çıkan Ahmet T., yürüyüş ve spor yapıp kumlara uzandı.

Yaklaşık 1 saatin sonunda polis, kuma oturan Ahmet T.’yi yakalayarak etkisiz hale getirdi.

Ambulansa bindirilen Ahmet T., polis eşliğinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.Yakınları, Ahmet T.’nin ilaç kullanmadığı zaman kendisini kaybettiğini söyledi.


Bülent TATOĞULARI/ANTALYA, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TOGG'a büyük ödül! Türkiye'de bir ilk oldu