Kız yurdu ve İmam Hatip Lisesi'nin çatısı yandı

Konya’da bir kız yurdunun çatısında çıkan yangın, bitişikteki İmam Hatip Lisesi'ne de sıçradı. Lisenin ve yurdun çatılarını tamamen kül eden yangında, çatılardaki güvercin yuvaları da yandı

10 Eylül 2017, Pazar 09:47
A A
Kız yurdu ve İmam Hatip Lisesi'nin çatısı yandı
Yangın, sabah saatlerinde merkez Selçuklu ilçesi Akıncılar Mahallesi, Çevre Yolu Caddesi üzerinde bulunan Mahmut Sami Ramazanoğlu Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Ortaöğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana geldi.

Yurt binasından dumanlar yükseldiğini gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık Ekipleri, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladı. Alevlerin, yurt binasının yanında bulunan Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin çatısını da sarması üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.İtfaiye ekipleri yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından yangını kontrol altına alabildi. Yangına müdahale eden ve dumandan etkilenen bazı itfaiye erlerine ise sağlık ekipleri müdahale etti. Polis ekipleri yangın kontrol altına alınana kadar caddeyi araç trafiğine kapattı.


YANGINI İZLEMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR KUYRUK OLUŞTURDU


Yangın sonrası yangını izlemek isteyen bazı sürücüler ise araçlarını yol kenarına park ederek yangını izledi. Araçlarını park eden sürücüler yol kenarında kuyruk oluşturdu. Bazı vatandaşlar ise cep telefonu kamerası ile yangınından görüntü almak için çaba gösterdi.


 

GÜVERCİNLERİN YUVASI YANDI


Lisenin çatısının yanmasının ardından yuvası okulun çatısında yuvası bulunan güvercinler ise yuvasız kaldı. Bir güvercin ise yangın sonrası kanatları yanmış ve yaralı halde bulundu.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Anadolu insanı okuma yazmayı Kayseri'de öğrenmiş