Kızı 6 kişiyi öldürmüştü.. '1.5 milyon dolar verelim affedin'

Ukraynalı bir oligarkın 20 yaşındaki kızı, Kharkiv kentinde kırmızı ışığı fark etmeyince aracıyla yayaların arasına dalmış ve kazada 1'i çocuk 6 kişi yaşamını yitirmişti

A A

Ukrayna'da bir enerji şirketinin sahibi olan Vasily Zaitsev'in kızı Alyona Zaitseva (20),19 Ekim günü akşam saatlerinde Kharkiv sokaklarında seyir halindeyken kırmızı yanan trafik ışığını fark etmedi ve karşıdan karşıya geçen yayalara çarpmamak için direksiyonunu kaldırıma kırdı.

Kaldırımda bekleyen yayaların arasına dalan Zaitseva, içlerinde 15 yaşında bir kız çocuğunun da bulunduğu 6 kişinin ölümüne yol açtı.

Zaitseva, kazadan ufak tefek sıyrıklarla kurtulurken, olayın ardından ambulans bekleyen öfkeli kalabalık genç kadını linç etmek istedi. Linçten kendisini bir ciple takip eden korumaları sayesinde kurtulan Zaitseva, gözaltına alındı.

Genç kadın hapse ağlayarak böyle gitti. Kadının avukatı soruşturma bitene kadar ev hapsi istedi ancak hakim kabul etmeyerek 2 ay boyunca cezaevinde kalması gerektiğine karar verdi.

Alyona Zaitseva ifadesinde, “Bu durumun yaşandığı ve insanların acı çekmesine sebep olduğum için özür dilerim. Şu an beni gerçekten ilgilendiren tek şey bu. Umarım bu insanlar, ailemin onlara yardım etmesine izin verir” dedi.

Genç kadının bu yıl 4 kez aşırı hız yapmaktan; kırmızı ışıkta durmama ve park kurallarının ihlali de dahil toplam 10 trafik cezasının bulunduğu öğrenildi.

Enerji şirketleri sahibi 61 yaşındaki Zaitsev, kendisinin ve eşi Tatiana’nın çok üzgün olduğunu ifade ederek, “kızlarını affetmeleri” için kazanın kurbanları ve yakınlarına diz çökerek yalvardıklarını söyledi. Bununla birlikte, mağdurlar ve aileleri için toplam 1 buçuk milyon dolar yardımda bulunacağını sözlerine ekledi:

“İnsanların hayatlarını kaybetmesine neden olan bu trajik kaza için ben ve eşim çok üzgünüz. Acımızı kelimelerle tarif edemeyiz. Kızlarımızı affetmeleri için mağdur ailelere dizlerimizin üstüne çöküp yalvarıyoruz. Perişan aileler için elimizden geleni yapmaya hazırız. Gerekli olan tüm finansal desteği sağlayacağımızı bildiririz.”

Diğer taraftan Zaitsev, korkunç kazadan sadece kızının sorumlu olmadığını da öne sürdü: “Başka bir araç kızımın kullandığı arabaya vurduğu için kaza bu kadar şiddetli oldu. Mahkemenin olaydan iki kişiyi sorumlu tutup buna göre bir ceza belirleyeceğini umuyoruz. Fakat adli mercilerin vereceği her adil karara saygı duyacağız.”

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kendisini tecavüzden kurtaran çiçekçiye Facebook'tan teşekkür etti