Kızılay saldırısıyla ilgili 3 kişi daha tutuklandı

Kızılay saldırısıyla ilgili 3 kişi daha tutuklandı

Ankara Kızılay Güvenpark'ta, 13 Mart günü yaşanan ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıya ilişkin soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları; Ankara, İstanbul ve Kars'ta düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 3 şüpheliyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti

15 Mayıs 2016, Pazar 17:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şüpheliler A.K., S.K. ve S.Y., nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgularının ardından tutuklandı. Son tutuklamalarla birlikte Kızılay’daki bombalı saldırıya ilişkin tutuklu sayısı 8’e yükseldi.

Şüphelilerin tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderilen sevk yazısında, A.K. ve S.K.’nın yanlarında kimliği belirlenemeyen bir kişiyle bombalı eylemde kullanılan patlayıcı maddeleri 25 Ekim 2013’te bir araçla Ankara Çamlıdere otoban yakınlarına götürüp, bidonlar içerisindeki patlayıcıları gömdüğünün belirlendiği belirtildi. Şüphelilerin, yaptıkları bu işleri ve gömme yerine kadar olan güzergahı kamerayla kaydettikleri de sevk yazısında belirtildi.

‘Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın krokisini çizip örgüte yolladı’ iddiası

Öte yandan sevk yazısında, şüpheli S.Y.’nin PKK/KCK’dan aldığı talimatlarla Ankara’da yeni bombalı eylemler planladıkları yerlere ilişkin krokiler çizdiği, fotoğraflar çektiği ve örgüte gönderdiği ileri sürüldü.

Yapılan incelemeler sonucunda, S.Y.’nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Anıttepe’deki askeri lojmanlar, Türkiye Emekli Subaylar Derneği ve güvenlik kurumlarına ait bina ve tesislerin krokilerini çizerek, fotoğraflarını çektiği belirtildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İsrail'in skandal hamlesi sonrası Türkiye'den peş peşe tepkiler