Kızları Masal için bisikletle Türkiye turuna çıktılar

Engin-Esin Elmalı çifti, ev kredilerini ödeyince kızları Masal için bisikletle Türkiye turuna çıktı. Baba işten istifa etti, anne ücretsiz izne çıktı. Şimdi 5 yaşındaki kızları ile masal gibi bir yolculuk yapıyorlar.

27 Ağustos 2020, Perşembe 10:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Elmalı Ailesi, geçen yıl ev kredileri bitince para biriktirmeye başladı. Yeterli birikimi sağlayınca da Peyzaj Mimarı Engin Elmalı işinden istifa etti, Senem Elmalı da çalıştığı kurumdan 6 ay ücretsiz izin aldı. 4 Temmuz’da İzmir’den yola çıktılar. Balıkesir, Bursa, İznik, İzmit, Sakarya derken Kastamonu’ya ulaştılar.

54 günde 1500 kilometre yol yapan ailenin hedefi Karadeniz, Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz rotasıyla 5 bin kilometre pedal çevirip aralıkta yolculuğu İzmir’de bitirmek.

Çift “Hem güzel hem zor. Ama biz, kızımız doğa ile iç içe olsun istedik. Ülkemizi gezelim dedik. Masal’ın hayat hikayesine böyle bir anı bırakacak olmak güzel bir duygu” dedi.

Anne ve baba ayrı bisikletlerle yol alıyor. 5 yaşındaki Masal ise babasının bisikletinin arkasındaki pusette oturuyor. Mola verdiklerinde çadırda konaklıyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüsün giremediği son yerler