'Koç' gibi bir anne: İn oğlum o otobüsten

Çocuğu az süre alınca çeyrek finaldeki Letonya maçı sonrası takım otobüsünün önünü kesen öfkeli anne İrem Uğurlu, “F.Bahçe'de Obradoviç bile oğlumu daha fazla oynatıyor. Euroleague oyuncusuna bu yapılmaz” dedi

06 Ağustos 2014, Çarşamba 09:59
A A
'Koç' gibi bir anne: İn oğlum o otobüsten

Avrupa’da kürsünün en tepesine çıkan Genç Erkekler Basketbol Milli Takım’ın çeyrek finalde Letonya ile oynadığı maçının ardından ilginç bir olay yaşandı.Karşılaşma sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu’ndan ayrılmak üzere olan ay yıldızlı takım otobüsünün önünde bir annenin isyanı vardı.

Ortalaması 24 dakika

Fenerbahçeli Berk Uğurlu’nun annesi İrem Uğurlu aracı durdurup, “İn oğlum aşağıya” diye haykırdığında herkes şaşkına dönmüştü.

Milli Takım hocalarına tepki gösteren anne, “Benim oğlum Euroleague oyuncusu, ona Fenerbahçe Ülker’in hocası Obradovic, burada oynadığından daha çok şans veriyor” diye çıkış yaptı.

Oysa Berk’in aldığı sürelerde az değildi. Söz konusu maça kadar ortalaması 24 dakikayı bulmuştu.

Annenin bu çıkışının ardından Berk yarı finaldeki Hırvatistan maçında 29, finalde Sırbistan’a karşı ise 26 dakika oyunda kaldı.

Anneyi zor yatıştırdılar

Kenan Sipahi’nin sakatlanmasının ardından Fenerbahçe formasıyla ligde 20 maçta 11.48 dakika süre alan, Euroleague’deki Anadolu Efes maçında ise 30 dakikanın üzerinde oynayan Berk’in annesi İrem Uğurlu’yu Milli Takım yetkilileri yatıştırdı. Koç Ömer Uğurata ise “Ben otobüsteyken bir olay gerçekleşmedi” demekle yetindi.

Gaziantep'ten 500 bin TL istedi

Fenerbahçe altyapısından yetişen 18’lik yıldız Berk, kendisini kiralamak isteyen G.Antep BŞB’den bir sezon için yarım milyon lira isteyince, bu transferden vazgeçildi.

Berk Uğurlu kimdir?

- Pozisyon: Oyun kurucu
- Doğum Tarihi: 27 Nisan 1996
- Boy: 1.92 m.
- Kilo: 72
Kulüp kariyeri
2012- F.Bahçe Ülker
 

Sıradaki haber yükleniyor...