Kocasını öldürmek isterken yanlışlıkla 15 kişiyi zehirledi

Pakistan'da yeni evli bir kadın kocasını öldürmek isterken ailenin üyelerini yanlışlıkla zehirledi. Dün 13 olan ölü sayısı bugün 15'e yükseldi

01 Kasım 2017, Çarşamba 17:11
A A

21 yaşındaki Asiya Bibi, istememesine rağmen zorla Amjad Akram ile evlendirildi. Başka bir adama aşık olan yeni evli kadın, başka çaresinin olmadığını düşünerek kocasını öldürmeye karar verdi. 

Kocasına içirmek istediği süte zehir karıştıran kadın, kocasına zehirli karışımı içirmek istedi. Fakat her şeyden habersiz olan koca sütü içmek istemedi. Sütün kesildiğini bozuk olduğunu düşünerek annesine söyledi.

Bunun üzerine kayınvalide sütü Hindistan'da vanilya aromalı tatlı bir ayran olarak da bilinen lassi yapmak için kullandı ve bütün aileye dağıttı. 

Şiddetli zehirlenmeden dolayı 15 aile ferdi hayatını kaybetti, sütü içen diğer 12 kişinin ise durumu ciddiyetini koruyor.

Polis teşkilatı: " Asiya, Amjad, ileizorla evlendirildi. Mutlu değildi ve evliliğe birkaç gün kala ailesinin evine geri döndü, ancak ailesi kadına geri dönemeyeceğini söyledi ve kocasına geri gönderdi. Asiya, bunun üzerine kocasından intikam almak için sevgilisi Shahid Lashari tarafından kendisine verilen zehri kullandı" açıklamasını yaptı. 

Sıradaki haber yükleniyor...