Kocaya kaçtığını ağzından kaçırdı ve...

Sevdiği gençle kaçan 17 yaşındaki genç kız, seyahat sırasında canı sıkılınca dertleştiği kadın tarafından polise ihbar edildi

25 Eylül 2009, Cuma 17:00
A A

Ankara'da oturan 17 yaşındaki Merve A. ile 23 yaşındaki Tuncay Temiz, birlikte kaçarak evlenmek için Samsun'a gitmek üzere otobüse bindi. Merve A. yolculuk sırasında canı sıkılınca yanındaki kadın ile konuşurken birlikte kaçtıklarını ve evleneceklerini söyledi. Otobüs Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde mola verince, kadın yolcu polisi arayarak ihbarda bulundu. Genç kız ailesine teslim edilirken, sevgilisi Tuncay Temiz çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ANLAŞMAZLIK YAŞANMIŞTI
Ankara’nın Keçiören İlçesi'nde geçen yıl Aralık ayında nişanlanan Merve A. ile Tuncay Temiz’in aileleri arasında 25 gün önce anlaşmazlık yaşanınca, iki genç ayrılmak zorunda kaldı. Ailelerinin baskısı yüzünden ayrılan ve evlenmelerine izin verilmeyen iki sevgili daha sonra anlaşarak birlikte kaçmaya karar verdi. Tuncay Temiz’in Samsun’daki akrabalarına gitmek üzere Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüse binen gençlerden Merve A., sevgilisi uyuduğu sırada yanındaki koltukta oturan kadınla sohbet etmeye başladı. Sohbet sırasında başından geçenleri anlatan genç kız, sevgilisi ile kaçtıklarını ve evleneceklerini de söyledi.

TUTUKSUZ YARGILANACAK
Yaklaşık 3 saat sonra otobüs Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde mola verince, adı açıklanmayan kadın polisi arayarak gençleri ihbar etti. Bunun üzerine tesislere gelen ekipler Merve A. ve Tuncay Temiz'i gözaltına aldı. Genç kız Ankara’dan gelen ailesine teslim edilirken, ‘18 yaşından küçük kişiyi alıkoymak’ suçundan nöbetçi mahkemeye çıkartılan Tuncay Temiz tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kemal KARADAĞ/ÇORUM, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.