Kod adı: K.O.Z

17 Aralık operasyonu sürecini konu alan “Kod Adı: K.O.Z” adlı sinema filmi için dün Ritz Carlton Otel'de basın toplantısı düzenlendi

18 Ekim 2014, Cumartesi 10:57
A A

17 Aralık operasyonu sürecini konu alan “Kod Adı: K.O.Z” adlı sinema filmi için dün Ritz Carlton Otel'de basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya filmde dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandıracak olan Orhan Kılıç'ın yanı sıra diğer oyuncular Hazım Körmükçü, Tolga Karel, Hakan Ural, Günay Musayeva ve yapımcı Uğur Yalçınkaya katıldı.

Filme yönelik eleştirilere yanıt veren Yalçınkaya, “Bu bir aklama çabasıdır, hükümet filmidir yorumları beni gerçekten üzdü. Biz Kültür Bakanlığı'na bile başvurmadık, bütçe istemedik.

Hükümetten destek aldığımızı ispat eden bir gazeteci olursa, bu sinema filmini çekmeyeceğime söz veririm” diye konuştu. Recep Tayyip Erdoğan'la görüşüp görüşmediği sorusu üzerine “Kendisiyle bir görüşmemiz ya da toplantımız olmadı” diyen yapımcı, filmin hazırlık sürecinde herhangi bir tehdit alıp almadığı sorusuna ise dikkat çekici bir yanıt verdi:

“1 yıllık yolculukta yaşadığım şeyler var. Bunları anlatsam 2 gün yerimizden kalkamayız.” çekimlerine kasım ayında başlanacak “Kod Adı: K.O.Z”un şubat ayında vizyona girmesi planlanıyo

K.O.Z'un açılımı ne? Yapımcı Uğur Yalçınkaya, “K.O.Z”un açılımının ne olduğu sorusu üzerine “Açılımını sosyal medyada soracağız, bilenler için özel bir gala yapacağız. Filmde Başbakan'ın kullandığı bir cümleyi içeriyor” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...