Koku yayan dereye gül suyu döktüler

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir grup, 13 yıldır temizlenmediğini iddia ettikleri dereye tepki olarak gül suyu döktü

14 Temmuz 2013, Pazar 20:12
A A
Koku yayan dereye gül suyu döktüler

 Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mollabey köyünden geçen derenin temizlenmesi ve ıslah edilmesi için 13 yıldan bu yana birçok girişimde bulunduklarını ve netice alamadıklarını söyledi.

Mollabey Deresi’nin Alaplı Çayı’na karıştığını ve buralarda su kuyularının bulunduğunu ifade eden Türkyılmaz, şöyle konuştu: "Geçen yıl bu derenin temizlenmesi için eylem yapmıştık. Ardından bize derenin ıslah edileceği söylenmişti.

Ancak Karabulak Deresi’nin bir yıldır ıslahı yapılmadı. Bu derenin 500 metrelik ıslah çalışmasının ve taş duvarının bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Tabanına beton dökülmesini istiyoruz. Deredeki pislikten bir insan olarak utanıyorum. Müslüman dediğin temiz olur. Onun için ramazan ayında dereye gül suyu dökerek tepkimizi ortaya koymak istedik." Açıklamanın ardından köylüler, ellerinde bulunan gül suyunu dereye döktü.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.