Konsoloslar Beşiktaş'ta patlamanın olduğu yere çelenk bıraktı, gerginlik çıktı

İstanbul'daki yabancı ülkelerin temsilcileri, Beşiktaş'ta hain saldırının gerçekleştiği noktaya çelenk bıraktı. Bu sırada bir vatandaş, "Öldürdüler çelenk gönderiyorlar. Hepsi burada, katiller burada" diye bağırdı. Polis duruma müdahale ederek protestocu vatandaşı olay yerinden uzaklaştırdı

12 Aralık 2016, Pazartesi 14:09
A A
Aralarında ABD, Almanya, Fransa ve Hollanda başkonsoloslarının da bulunduğu 30 ülkenin misyon temsilcisi ile semavi dinlerin temsilcileri bugün Dolmabahçe’de toplanarak, terör saldırısının gerçekleştiği yere yürüyüp çelenk bıraktı. Bugün adı Şehitler Tepesi olarak değiştirilen noktaya Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’la birlikte yürüyen diplomatlar saygı duruşundu bulundu.


 

İLK ÇELENK ABD BAŞKONSOLOSU’NDAN


Çoğunluğu Avrupa ülkelerinin başkonsoloslarından oluşan grup patlama noktasına çelenk bıraktı. İlk çelengi ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis bırakırken son çelenklerden biri Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom tarafından bırakıldı.


 

ELİNE ALIP SALLADIĞI ÇELENKLE TEPKİ GÖSTERDİ


En üstte kalan Hollanda Başkonsolosluğu’nun çelengini eline alıp kaldıran bir kişi, anma töreni biter bitmez "Öldürdüler çelenk gönderiyorlar. Hepsi burada, katiller burada" diye bağırdı. Çevrede önlem alan polis ekipleri bu vatandaşı olay yerinden uzaklaştırdı. Anma için bağımsız olarak bölgeye gelen bazı kişiler de tepkiye ortak oldu.


Polis duruma müdahale ederek protestocu vatandaşı olay yerinden uzaklaştırdı
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.