Konyalı Şerife'den Leydi Güngör Bayrak'a bir hayat hikayesi

Güngör Bayrak

10 Kasım 2016, Perşembe 08:29
A A

Çağan Irmak'ın yeni filmi 'Benim Adım Feridun' cuma günü vizyona girecek. Filmin vurgusu 'hayatın içinden' olarak yapılıyor. "O karakterlerden biri sen de olabilirsin, ben de..." diyor, yapım şirketi TAFF.

Ama o filmde bir kişi var ki, kimse kolay kolay o olamaz. 23 yıl aradan sonra ilk kez beyazperdede göreceğimiz Güngör Bayrak...

Yaşı 20'nin altında olanlar belki adını bile duymadı, belki de 'Gümüş' veya 'Şüphe' dizilerinden şöyle bir biliyorlar... Ama bilmiyorlar ki, hayalle rin ete kemiğe bürünmüş hali o.

Asıl ismi Şerife'ydi. Konya'da doğdu ve bir aileye evlatlık olarak verildi. Aile, bu bebeğin adını güzel günler görsün diye 'Güngör' olarak değiştirdi.

Güngör büyüdü, hemşirelik okulundan maddi imkânsızlıklar yüzünden ayrılıp İstanbul'da bir otelin lobisinde kahve servisi yapmaya başladı, adı 'Kahveci Güzeli'ne çıktı.

Ardından Vakko gibi büyük bir firmanın mankeni oldu, sonra da Yılmaz Güney'li 'Düşman' ve 'Yol'un da aralarında olduğu 20'ye yakın filmde rol aldı.

. 'En İyi Kadın Oyuncu' başta olmak üzere çok sayıda ödülü var sinemadan. Sahnelerde de çok başarılıydı, bir dönemin assolistiydi...

Ne iyi etmiş de ailesi ismini değiştirmiş Şerit'e'nin...

1987 yılında büyük bir aşk ile 'sir' ünvanlı Havari Berichi ile evlendi ve 'leydi' unvanını aldı Bayrak.

yerleşti, yıllarca orada yaşadı. 1996 yılında Türkiye'ye gelip yarım bıraktığı eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünü bitirdi.

2006 yılında eşinden boşandı ve Bülent Özyürük'le ikinci evliliğini yaptı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.