Köpeğin YouTube kanalına 800 pound ceza!

Nazi selamı veren evcil köpeğini YouTube'da paylaşan bir kullanıcı, yaptığı paylaşımdan sonra 800 pound para cezasına çarptırıldı. Son dönemde hayvanların yaptığı hareketlerin dahi sosyal medyada gündeme gelmesinin ardından, cezai işlem uygulamaları giderek artış gösterdi

25 Nisan 2018, Çarşamba 15:49
A A
Köpeğin YouTube kanalına 800 pound ceza!
Videodaki Mark Meechan, kız arkadaşının pug cinsi köpeğinin patisini yukarı doğru çekerek ona Nazi selamı verdirdi. Meechan, köpeğin patisini kaldırdıktan sonra 'yahudilere gaz ver' ve yine Nazilerin kullandığı 'Sieg Heil' yani zafer anlamına gelen ifadeleri kullandı.

Polis, üç milyondan fazla görüntülenen bu video bildirildikten sonra Mark'ı tutukladı. Meechan, mart ayında Lanarkshire'da bulunan mahkemede yapılan bir duruşmanın ardından, 'ağır derecede saldırgan, Yahudi aleyhtarı ve ırkçı' materyaller göndermekten suçlu bulundu. Ancak Meechan, kendisinin suçsuz olduğunu söyledi.Webtekno’nun haberine göre Kont Dankula adı altında YouTube'da düzenli olarak video gönderen Meechan, dini önyargı ile ağırlaştırılan iletişim yasası kapsamında bir suç işlemekten suçlu bulundu. Meechan, çekimi, partnerini kızdırmak için bir şaka olarak yayınladığını ve davanın ifade özgürlüğü konularını gündeme getirdiğini söyledi.Eski İngiliz Savunma Ligi lideri Tommy Robinson da dahil olmak üzere düzinelerce destekçi pazartesi günü sokaklara döküldü. Ross Brown, müvekkilinin vakasının Frankie Boyle ve Ricky Gervais gibi komedyenler üzerindeki etkisinden endişe duyduğunu söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.