Köpeğini bulana ödül verecek

Üniversite öğrencisi Aysel Seray Pıçakçı'nın Kıbrıs’tan getirdiği ve Ares adını verdiği Chihuahua cinsi köpeği, bir kedinin peşinden koştuktan sonra kayıplara karıştı. Aysel Seray Pıçakçı, kayıp köpeğini bulana ödül verecek

04 Temmuz 2017, Salı 10:13
A A
KKTC’de Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okuyan Aysel Seray Pıçakçı (23), 6 ay önce Kıbrıs’ta bir arkadaşından yeni doğan, Chihuahua cinsi erkek köpeği sahiplendi. Pıçakçı, ‘Ares’ ismini verdiği köpeğiyle birlikte sömestr tatilinde ailesinin yanına Adana’ya geldi. Aysel, Kıbrıs’a geri dönerken de köpeği babası Sabri Pıçakçı’nın iş yerine bıraktı.

'O AİLEMİZİN BİR PARÇASI'

Geçen 23 Haziran’da ise ‘Ares’, iş yerinde bir kedinin peşinden koşup bahçeden ayrıldı. İş yerinin bekçisi de olayı görüp Ares’in peşinden koştu fakat bulamadı.Köpeğini mahalleden birisinin aldığını tahmin eden Aysel Seray Pıçakçı, "Ares’ten bir haber yok. Onu arıyoruz. Sosyal medyada ben fotoğraflarını paylaştım. Bulanlara bir ödülümüz olacak. İnsanlık namına rica ediyorum gerçekten bize ulaşmalarını çok istiyorum. O bizim köpeğimiz değil, ailemizin bir parçası. İnşallah iyi insanların elindedir" ifadelerini kullandı.

GETİRENE ÖDÜL VAR

Köpeğinin tasmasında çip olduğunu ve çip sayesinde köpeğinin Türkiye’deki hangi veterinere giderse bulunabileceğini belirten Pıçakçı, "İnşallah 'O çipi iyi ki taktırmışız’ deriz. Elimizden geleni yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. O benim köpeğim, kimsenin değil. Rica ediyorum kimdeyse, neredeyse arasınlar. Gerçekten güzel bir ödül vereceğiz" diye konuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.