Köpeğini korumaya çalışan milyoner akademisyeni inekler ezdi

Köpeğini korumaya çalışan milyoner akademisyeni inekler ezdi

İngiltere'nin Sussex kentinde köpeğini bir inek sürüsünden korumaya çalışan 80 yaşındaki Brian Bellhouse, inek sürüsünün altında kalarak yaşamını yitirdi

15 Haziran 2017, Perşembe 08:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Times gazetesinin haberine göre pazartesi günü gerçekleşen olayda Brian Bellhouse'un yaşlılığından ötürü kaçamayan köpeğine yardımcı olmaya çalıştığı açıklandı.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre; Aşıları iğneye gerek kalmadan enjekte etmenin yolunu bularak milyoner olan eski Oxford üniversitesi öğretim görevlisi Brian Bellhouse, ambulans helikopterle hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı.Gazeteye göre İngiltere'de son 17 yılda en az 70 kişi ineklerin karıştığı olaylarda yaşamını yitirdi. Bunlardan 19'u çiftçi değildi. ABD'de yürüyüş yaparken inekler tarafından öldürülen kişilerin sayısı ise yılda 22.

Times, ineklerden korunmak için de bir rehber yayınladı. Buna göre insanların yanlarında danası olan ineklerden uzak durması, inekleri sevmeye çalışmaması, yaklaşırken görünür olup bir anda irkilmemesini sağlaması, panikleyip koşmaması gerekiyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER KKTC'de orman yangını kontrol altında