Köpeğinizin ateşi olduğunun 7 göstergesi

Söz konusu insanlar olunca ateş ölçmek veya bir kişinin ateşlenip ateşlenmediğini anlamak pek de zor olmuyor. Termometreler ve ateş ölçerler bu yüzden var. Ancak konu köpeğiniz olduğu zaman termometreler pek de işe yaramıyor. Peki köpeğin ateşlenip ateşlenmediğini nasıl anlarız? İşte köpeğinizin ateşi olduğunu anlamanızı sağlayacak 7 işaret.

13 Eylül 2020, Pazar 12:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Gözleri kızarır

1-Gözleri kızarır

Sağlıklı bir köpeğin gözleri yakından baktığınız zaman temiz ve parlak olur. Eğer köpeğinizin gözleri kırmızıysa ve yorgun bakıyorsa, o zaman ateşi olabilir.

2-Enerjisi düşük ve heyecansız olur

2-Enerjisi düşük ve heyecansız olur

Ateş bedeni etkileyen ve zayıflatan bir durum. Köpeğiniz yürüyüşe çıkmaya heveslenmiyor, ortalıkta halsiz bir şekilde dolaşıyorsa ateşten şüphelenmeniz gerekir.

3-İştahı kesilir

3-İştahı kesilir

Yorgunluğun yanı sıra köpeğiniz yemek yemeyi reddediyor, mamasının yanında yatıyorsa yine ateşten şüphelenmeniz gerekir. Tabi mamasını değiştirmediyseniz.

4-Kulakları ve burnu sıcaktır

4-Kulakları ve burnu sıcaktır

Köpeğinizin kulaklarına ve burnuna dokunduğunuzda normalden daha sıcak olduğunu hissediyorsanız, sevimli dostunuzun ateşi yükselmiş olabilir.

5-Titrer

5-Titrer

Köpekler pek çok durumda titreme hareketi sergileyebilir. Örneğin; heyecanlandıklarında, aksiyete halinde veya stresli durumlarda titreyebilirler. Ancak yorgunluk, halsizlik gibi durumlara bir de titreme ekleniyorsa o zaman ateşi yükselmiş olabilir.

6-Öksürür

6-Öksürür

Köpeğin öksürmesi boğazında bir enfeksiyon olduğunun işareti olabilir. Bu enfeksiyon ateşinin yükselmesine yol açar ve derhal bir uzmana görünmesinin gerektirir.

7-Yediklerini kusar

7-Yediklerini kusar

Köpeklerin kusması gayet normal bir davranış. Yememesi gerek bir şey yediğinde köpeğin vücudu tepki vererek kusmasını sağlar. Eğer köpeğiniz normal mamasını yiyor, yine de kusmaya devam ediyorsa ateşi olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kedinizin mutlu ve sağlıklı olması için 4 tavsiye