Köpek balığı saldırısını anlattı

Köpek balığı saldırısını anlattı

Köpek balığı saldırısında bir kolunu kaybeden ABD'li genç Hunter Treschl saldırı anını anlattı ve kolunu kaybetmesine karşın normal bir yaşam sürmeye çalışacağını söyledi

19 Haziran 2015, Cuma 13:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

16 yaşındaki genç Kuzey Carolina'daki Oak Island açıklarında yaşanan saldırı sırasında beline kadar gelen suyun içinde kuzeniyle birlikte oynuyordu.

Treschl, "Sol bacağıma büyük balık gibi bir şeyin çarptığını hissettim. Sonra koluma bir şey çarptı. İlk olarak gördüğüm köpek balığının kolumu ısırmasıydı." dedi.Treschl daha sonra köpekbalığından bir şekilde kurtulduğunu anlattı ve "Yüzüp gitti mi bilmiyorum ama hareket etmeyi başardım ve kuzenimin yardımıyla sudan çıktım" diye konuştu.

Aynı bölgede Treschl'dan birkaç saat önce 12 yaşındaki bir kız çocuğu da köpekbalığı saldırısına uğramış ve kolunun bir kısmını kaybetmişti.

Saldırının ardından hastaneye kaldırılan Hunter Treschl olay boyunca bilincinin yerinde olduğunu söyledi.

'İki seçeneğim var'


Treschl "Bu odada 25 kişi beni ameliyata hazırladı. Uyuşturup, kolumu ameliyat ettiler ve çok da iyi bir iş çıkarttılar. Şu anda kendimi iyi hissediyorum" dedi.

Treschl kolunu kaybetmesine karşın normal bir hayat sürmeye kararlı olduğunu da söyledi.

Amerikalı genç "İki seçeneğim var. Kolum olmasa da, geçmişteki gibi yaşamak için çaba harcamak ya da olanların hayatımı mahvetmesine izin vermek. Elimdekilerle mücadele edip, normal bir yaşam sürmeyi seçeceğim" diye konuştu.

BBC TÜRKÇE

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karantinada olması gereken kişi sahte HES kodu verdiği sırada yakalandı