Köpeklerin sevdiği besinler nelerdir?

Köpek beslemek ciddi bir sorumluluk gerektirir. Köpeklerin neleri sevdiğini ve neleri sevmediğini iyi bilmek gerekir. Konu beslenme olunca, köpeklerin birçok şeyi mideye indirebildiğine şahit olmuşuzdur. Peki köpekler en çok hangi besinleri seviyor? Tüylü dostunuzu yemekle ödüllendirmek istiyorsanız, işte bilmeniz gerekenler...

25 Mart 2021, Perşembe 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Köpekler de aynı insanlar gibi ilk temel gıda maddesi yağlardan oluşur. Bir yavru köpek ve erişkin köpeğin yiyeceği gıdalar da farklıdır. İlk olarak yavru köpeklerin donuk mamalarla beslenmesi çok önemlidir. Donuk mamalar yavruların gelişmesini daha da hızlı sağlayacaktır.

Köpeğiniz erişkin hale geldiği zaman ona kemik ve pirzola tarzı yiyecekler verebilirsiniz. Köpekler genelde katı gıdalardan hoşlanır. Köpek mamaları burada tercih edeceğiniz mamalardandır.

BU GIDALARA DİKKAT!

BU GIDALARA DİKKAT!

Mutlaka çikolata ve şeker içeren gıdalardan köpekten uzak tutun. Bu tarz gıdalar tüketmesi köpeğin sağlığına olumsuz etki edecektir. Sindirimsel olarak köpekte hastalıklar ortaya çıkabilir.

Ayrıca köpekler günlük su ihtiyacını karşılamalıdır. Günde en az 2 litre su tüketmesi köpekler için önemlidir.

Köpeklerinize mama dışında verebileceğiniz gıdalar vardır. Köpekler bu gıdaları çok sever ve keyifle tüketir.

Pirinç: Yumuşak gıdalardan olan pirinç köpekler tarafından kolayca tüketilir. Dilerseniz pirinci farklı baharatlarla da pişirebilirsiniz.

Et: Köpeklerin en sevdiği besinlerden biridir. Eti pişirmenize gerek yoktur. Direkt olarak verebilirsiniz.

Muz: Köpeğin sevdiği bir diğer besin ise muzdur. Muzun köpek sağlığına olumlu etkisi vardır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnternetin yeni gözdesi penguen kedi Peggy