Korku bizim işimiz

Nabzım çılgın gibi! Gerilim bir saniye azalmıyor. Sallanan devasa asansör, yerde cesetler… Bitmesin deyip, bitmesine sevindiğim tek şeysin Dehşet Oteli! Bu sefer olmuş, başarmışız korku işini. Bu otel korku meraklılarının çok hoşuna gidecek

25 Şubat 2017, Cumartesi 05:00
A A
RÖPORTAJ: DİLARA DOĞAN

FOTOĞRAF: MUZAFFER KANTARCIOĞLU


● Çığlık sesleri hiç bitmiyor. Neler oluyor içeride?

Lanetlenmiş bir otelde müşterisiniz. Korku filminde başroldesiniz de diyebiliriz. Önce otelin hikayesi anlatılıyor. Korkmak için çok sebebiniz olduğunu o an anlıyorsunuz. Canlı performans eşliğinde asansör, ceset, deprem, gökgürültüsü, şimşek, yılan… İstediğiniz kadar direnin, sonunda teslim oluyorsunuz oyuna. Bu konsept Türkiye'de ilk.

● Canlı performans olduğuna göre bir tür tiyatro diyebiliriz…

Aynen öyle. Ekip 6 kişi ve hepimiz tiyatrocuyuz. Herkesin belli bir hikayesi ve karakteri var. Son bölümde, hem arabayla hem trenle hem de yürüyerek geçilebilen bir oyuna dönüşüyor.

● En çok hangi yaş aralığı geliyor?

25-35 arası. 80 yaşındaki amcaları teyzeleri bile gördük.● Beklenilen ilgiyi gördü yani…

Evet. 3-4 kez gelen düzenli misafirlerimiz bile var.

● Türkiye'de korku teması çok yapmacık işleniyor. Mesela makyajınız şu an sahte geliyor bana…

İçeride size bunu düşünmek için fırsat bırakmıyoruz. Benim makyajımı ya da o kapının ne kadar yapmacık olduğunu düşünecek bir dakikanız bile yok. Işıkta bütün makyajlar sahte durur. Ama karanlıkta insan önünü bile göremiyor. Makyajla beraber biz de role girince gerçekçi oluyor.

● Sonuçta bana bir şey olmayacağını biliyorum, ne kadar korkabilirim ki?

Karanlıkta 10 dakika geçirdiğinizi düşünün. Sürekli birileri çıkıyor ve ben baltayla dibinizde duruyorum. Evet, o baltayı indirmeyeceğim ama amacımız psikolojik baskı ve gerilim. Bir şey olacak ama olmadı gerilimi.

● Çıktığımda beni capcanlı AVM atmosferinin karşılayacağını biliyorum. Bu korku unsurunu azaltıyor mu sizce?

Buradayken AVM'de olduğunu unutuyorsun. "Bu otel alışveriş merkezi yapılmadan önce buradaydı lanetlendi ve kapandı alışveriş merkezi ondan sonra yapıldı" diyoruz. 

DAYANAMAYIP ÇIKAN OLUYOR


● İnsanlar en çok neden korkuyor?

Herkesin korku eşiği ve korkuları farklı. Odanın kapısını kilitliyoruz. "Burada kilitli mi kalacağız, ben çıkmak istiyorum" deyip çıkanlar oluyor. Belki o kişi içerideki yılandan korkmayacak ama kilitli kalma hali onu korkutuyor.

● Erkekler mi daha cesaretli kadınlar mı?

Kadınlar daha cesaretli ama erkekler bunu asla kabullenmiyor. Hele ki çift olarak gelmişlerse… 2 metrelik adamların ağladığını gördük.● Korkularını nasıl belli ediyor insanlar?

Altına yapan, bayılan, kusan… Abartmıyorum. Revire taşıdıklarımız bile oldu. Dayanamayıp çıkan da çok.

● Çıkmasınlar diye korkunun dozajını düşürüyor musunuz?

Korkmaları başarı bizim için. Ne kadar korkarlarsa o kadar gaza geliyoruz.
● Gelenleri nasıl bir deneyim bekliyor?

Ben korkmam diyen herkesi bekliyoruz. Korkutmak bizim işimiz. Buyursun gelsinler…


KORKUNUN SAYILARI

Dehşet Oteli, Mall of İstanbul AVM’deki Türkiye'nin ilk kapalı tema parkı Moi Park'ta. Tasarım Kanadalı Forrec’ten; dekorasyon ve robotlar Alman Heimotion firmalarından.

Bütçe: 3 milyon euro

Alan: 1000 metrekare

Süre: 20 dakika

Fiyat: Kişi başı 30 TL

Dikkat: 12 yaşından küçükler, yüksek tansiyonu olanlar, hamileler ve kalp hastaları giremez.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.