"Korkutarak" köylerine turist çekiyorlar

Edirne’nin Keşan ilçesindeki 950 nüfuslu Çamlıca Köyü'nde, her yıl düzenlenen eski Balkan geleneği "Bocuk Gecesi" etkinliği, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turist tarafından büyük ilgi görüyor

03 Ocak 2019, Perşembe 21:33
A A

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı 950 nüfuslu Çamlıca Köyü'nde, her yıl düzenlenen eski Balkan geleneği "Bocuk Gecesi"

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trakya’nın kültürel, geleneksel ögeleri ile turizmciler için eğlenceli bir destinasyon olduğunu söyledi.

Son yıllarda, kent genelinde geçmişten gelen geleneklerin de turistik amaçlı kullanıldığını belirten Bacıoğlu, "Bunlardan biri de ilgi çekici etkinlik olan Bocuk Gecesi’dir. Keşan’ın Çamlıca köyünde düzenlenen bu etkinliğin ünü, Kakava gibi kar topu misali büyümeye başladı. Ünü, sınır ötesini de aştı."

"Bu anlamda yurt dışındaki festival takipçileri ve turizm şirketleri bu eğlenceyi programlarına aylar öncesinde aldılar." diye konuştu.

Bocuk Gecesi Proje Koordinatörü Tahir Demirel de, hazırlıkları günler öncesinden tamamladıklarını ve turistleri 5 Ocak Cumartesi günü Çamlıca'ya beklediklerini söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.