Kötü giden bir ilk buluşmadan kaçmanın 5 yolu

Hepimizin başına gelen kötü date'ler vardır. İnternette gördüğümüz kişi çok akıllı ve yakışıklı görünebilir ancak buluştuğumuzda bir bakarız karşımızdaki kişi çok iyi rol yapmıştır. Böyle durumlarda kaçacak delik aranır. Peki kötü giden bir ilk buluşmadan nasıl kaçılır? Tek ihtiyacımız olan bir bahanedir çünkü kibarlıktan ödün vermek istemez, çizgimizi bozmak istemeyiz. Böyle durumlarda siz nasıl sıvışıyorsunuz? İşte kötü giden bir ilk buluşmadan kaçmanın 5 yolu!

13 Haziran 2020, Cumartesi 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Önceden yolunu yapın

Önceden yolunu yapın

Eğer birisiyle ilk kez buluşuyorsanız ve tanıştığınız kişiden emin değilseniz -ki hiçbir zaman emin olmamalısınız- kafanızda baştan birkaç senaryo kurup ona sinyallerini verin. Örneğin buluştuğunuz anda, 'Şimdilik rahat takılabiliriz ama annem anahtarını evde unutmuş, 1 saat sonra ona anahtarı vermek için kalkabilirim' diyebilirsiniz, böylelikle kimseyi üzmemiş ve kabalık etmemiş olursunuz. Eğer işler yolunda giderse 'Annem anahtarını bulmuş, gitmeme gerek kalmadı' diyebilirsiniz. Eğer gerçekten de buluştuğunuz kişiden hoşlanmadıysanız, 'Dediğim gibi, kalkmam lazım' der oradan uzaklaşabilirsiniz. 

Bir arkadaşınızdan sizi aramasını isteyin

Bir arkadaşınızdan sizi aramasını isteyin

Bu herkesin bir date'ten sıvışmak için kullandığı en klasik yöntem. Buluşmadan önce arkadaşınıza haber verin, bir mesajla sizi aramasını rica edin. Telefonda konuşurken 'acilen' kalkmanızı gerektiren bir durum varmış rolü yapın. Bu arada tanımadığınız biriyle buluşurken -varsa- güvendiğiniz bir arkadaşınıza nerede ve kiminle olduğunuzu söyleyin. 

Karşınızdaki kişinin yalan duymayı hak edip hak etmediği tartın

Karşınızdaki kişinin yalan duymayı hak edip hak etmediği tartın

Evet, karşımızdaki kişiyi kırmadan atlatmak için beyaz yalanlar söylemek kabul edilebilir olsa da eğer karşınızdaki kişi sadece 'tipiniz olmadığı için' artık orada durmak istemiyorsanız onun yalan söylenmeyi hak etmediğini düşünebilirsiniz. Böyle durumlarda doğruyu söylemek de bir seçenek. 

Dürüst olun

Dürüst olun

Karşınızdaki kişi, gerçekten kabaysa ya da kibar biri değilse, ona doğrudan 'davranışların hoşuma gitmedi de' diyebilirsiniz.

Tüm süre boyunca kalmak zorunda değilsiniz

Tüm süre boyunca kalmak zorunda değilsiniz

Date'ler genelde bir akşam yemeği artı 'bir şeyler içme' ya da bir kahve artı biraz yürüyüş olarak tasarlanır kafada. Ancak siz geçirdiğiniz vakitten mutlu olmadıysanız, yemeğinizi yiyip ya da kahvenizi içip artık kalkmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir kadını sakinleştirmenin yolları