Köyde çıkan yangında 7 ev kül oldu

Köyde çıkan yangında 7 ev kül oldu

Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'ne bağlı Eğerlikuzören Köyü'nde 2 katlı ahşap bir evde elektrik kontağından çıkan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan yangında 7 ev kül oldu

04 Eylül 2015, Cuma 20:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yangın, saat 16.00 sıralarında Kızılcahamam’ın Eğerlikuzören Köyü’nde Ahmet Altınyaldız’a ait 2 katlı ahşap evde meydana geldi.

İlk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyüp, bitişikte bulunan evlere sıçradı. Yangına, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye, su tankerleri ve iş makineleri, Kızılcahamam Belediyesi’ne ait iş makineleri, su tankeri, Kızılcahamam Orman İşletmesi’ne ait bir arazöz, bir yangın söndürme helikopteri müdahalede bulundu.

Yangın, 3 saat sonra 19.30 sıralarında güçlükle kontrol altına alınabildi. Vatandaşların da söndürme çalışmasında katkıda bulunduğu yangında 60 haneli köyde 7 ev, içindeki eşyalarla birlikte odun ve kömürlüklerin de bulunduğu samanlıklarr da yandı.  Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, yangın çıktığı köye giderek bilgi aldı.


Nurullah TOSUN/KIZILCAHAMAM(Ankara), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Çavuşoğlu: Yunan gazetesi çok alçakça bir manşet attı