'Köye dönüş için yatırım yapıyoruz'

'Köye dönüş için yatırım yapıyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, doğudaki boşaltılmış köylere dönüşlerin sağlanması için gerekli yatırımları yapmakta olduklarını söyledi

29 Nisan 2013, Pazartesi 18:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "İnşallah ülkemizi teşkilatlarımızla birlikte, omuz omuza, gönül gönüle dünya devletleri arasında, dünya milletleri arasında en ileri noktaya çıkaracağız" dedi. Bayraktar, Valilik ziyaretinin ardından Çankırı Belediyesini ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı. Ziyarette Belediye Başkanı İrfan Dinç, Bayraktar’a çini işlemeli tablo ve Osmanlı sehpası hediye etti.

Bayraktar, belediye çıkışında gazetecilerin çözüm süreci kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde boşaltılan köylerine dönecek olan vatandaşların nasıl iskan edileceği yönündeki sorusu üzerine, yaşanan sürecin Türkiye’nin bütünleşme süreci olduğunu vurguladı. Köylerde insanların üretim yapmasını, barış, kardeşliğin artmasını, kırgınlıkların da ortadan kalkmasını istediklerini belirten Bayraktar, "Bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Köylerimize yatırım yapmak, dönüşleri sağlamak için gerekli teşviklerimizi, yatırımlarımızı yapıyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak mesken kanadı bize ait. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyoruz. Ne gerekiyorsa bunların hepsini beraber yapacağız" diye konuştu, Partisinin il başkanlığında konuşan Bayraktar, AK Parti’nin teşkilat eksenli ve ağırlıklı bir parti olduğunu söyledi. AK Parti’nin ne Türkiye’deki ne de dünyadaki gibi sıradan bir parti ve siyasi bir teşekkül olmadığını savunan Bayraktar, şöyle konuştu:

"Olabildiğince milletin özünden, milletin gözeneklerinden, milletin duygu ve düşüncelerinden oluşmuş bir partidir. 2001 yılında bizzat milletimiz tarafından, milletimizin talepleri doğrultusunda kurulan partimiz, 10 yılı aşkın bir süredir iktidardadır. Giderek oylarını da artırmaktadır. Bu 10 yılı aşkın süre içerisinde 7 kez sandık milletimizin önüne gelmiş, 7 defa da milletimizin teveccühü partimizden yana olmuştur.

Bu artarak da devam etmiştir. Bu, milletin öngörüsüdür aynı zamanda da bizim il teşkilatlarına ne kadar ağırlık verdiğimizin bir göstergesidir. İl teşkilatlarımızın sesine kulak veririz, en iyi şekilde dinleriz. İnşallah ülkemizi teşkilatlarımızla birlikte, omuz omuza, gönül gönüle dünya devletleri arasında, dünya milletleri arasında en ileri noktaya çıkaracağız. Yorulmak diye bir konumuz yok. Her gün daha tazeyiz, daha güçlüyüz, daha heyecanlıyız, daha titiziz. Çalışkanlığımızı artırarak yolumuza devam ediyoruz."

-"İstikrar artarak devam edecek"


Bayraktar, 10 ay sonra mahalli idare seçimlerinin olacağını vurgulayarak, bu seçimlerde çok daha büyük bir başarı elde edeceklerini ifade etti. Türkiye’nin, dünyada çok iyi bir yer tuttuğunu belirten Bayraktar, "Kendi içimize baktığımız zaman eksiklerimiz, gediklerimiz vardır. Yapmak isteyip de yapamadıklarımız vardır ama Türkiye’nin dünyaya verdiği fotoğraf, Türkiye’nin dünya tarafından izlenmesi, dünya milletleri tarafından izlenmesi, gıptayladır.

Hakikaten, Türkiye’nin dünyaya verdiği fotoğraf, müthiş bir fotoğraftır. Türkiye’nin gelişmesi, kalkınmasıdır, istikrarıdır. Bu istikrar artarak devam edecek ve artarak devam ediyor" dedi.

Bayraktar, ilk hedeflerinin Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yıldönümünde dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Kişi başına gelirini 25 bin dolara, ihracatını 500 milyar dolara, toplam gayri safi milli hasılasını 2 trilyon dolara çıkartmış ve artık dünyada önemli bir aktör olmuş, dünyada kararlar verilirken, sözüne itibar edilen, kararına itimat edilen bir konuma gelmiş bir Türkiye istiyoruz. Sadece 1,5 milyar Müslüman dünyası değil, dünyadaki mazlum devletler, mazlum toplumlarda Türkiye’yi gıptayla, dikkatle ve büyük bir beklentiyle izlemektedir.

Bu bakımdan Türkiye daha çok çalışmak durumdadır. Türkiye daha çok gelişmek durumundadır. Partimiz ve partililerimiz de daha fazla çalışmak durumundadır. Bu bizim Allah rızasını gözetmemizdir. Bu bizim milletin duasına talip olmamızdır. Bunu artırarak devam ettireceğiz." Bayraktar, parti ziyaretinde belediye başkanlarının sorunlarını da dinledi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 27 Eylül 2021 Çılgın Sayısal Loto sonuçları: Çılgın Sayısal Loto kazandıran numaralar