'Köylü Ekrem'den mesaj var!

'Köylü Ekrem'den mesaj var!

Türkiye'de son günlerde sosyal medyada paylaşım rekorları kıran 'Köylü Ekrem' videosunun mütevazi kahramanı Ekrem Öztürk'ten açıklama geldi: Rahatsızım. Utandım, yüzüm kızardı ve uyuyamadım. Hak etmediğim övgülerde bulunmuş, lütfetmişsiniz. Teşekkürler...

09 Mart 2014, Pazar 09:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Özgür Yusuf CEVAHİR / POSTA.COM.TR

Yıllar önce Anadolu Üniversitesi'nin televizyonu TVA için bir grup öğrenci tarafından mezuniyet projesi olarak çekilen ve ilk olarak 7 ay önce 'Konya Turistik' adlı bir kullanıcı tarafından YouTube sitesine yüklenen video son günlerde sosyal medyada fırtına gibi esiyor. 

'Ben de Köylü Ekrem’im' adlı belgeselde, kaotik kent yaşamından kaçıp inzivaya çekilen ve sanatla birlikte yeniden varoluş mücadelesi veren Ekrem Öztürk adlı vatandaşın hayatından kesitler ve ağaç,taş gibi doğal malzemeler kullanarak yaptığı yontma çalışmalarından örnekler sunuluyor.
 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer15407","15407","201403","15407-110122.jpg","1", "0","'Köylü Ekrem' paylaşım rekorları kırıyor");İŞTE FİLMİN ARKASINDAKİ EKİP


Büyük ses getiren bu belgesel, o dönemde Anadolu Üniversitesi öğrencisi olan ve halen yönetmenlik yapan Güray Varol, Murat Karataş (Habertürk muhabiri), Banu Atay (TRT Okul'da müdür) ve Aylin Birmeç Kozan (senarist / yönetmen) oluşan ekip tarafından mezuniyet projesi olarak kameraya alınmıştı.

'YÜZÜM KIZARDI'

Ancak yapımın bu kadar popüler olmasının ardından, aslında biraz da bu popüler kültürden kaçan 'Köylü Ekrem', ister istemez büyük üne kavuştu ve kendini bir açıklama yapmak zorunda hissetti.

Arkadaşlarının kendisine anlatması üzerine, filmin şu anda paylaşım rekorları kırdığından haberdar olan Ekrem Öztürk, aldığı övgüler karşısında yüzünün kızardığını olanca mütevaziliğiyle söylerken konuya şöyle giriyor: Rahatsızım. Utandım, yüzüm kızardı ve uyuyamadım. Önce heykeltıraşlardan, sonra halkımdan özür dilerim. İşlerim, heykel değil, ’heykel denemeleri’’dir. Bilinsin. Hak etmediğim övgülerde bulunmuş, lütfetmişsiniz. Teşekkürler. Hak etmediğim övgünüzü alıp, kabul edersem, size borçlu kalırım...

EKİBİN ÜYESİ GÜRAY VAROL FACEBOOK'TAN PAYLAŞTI

Ekrem Öztürk, mesajı, o dönemde filmi çeken yapım yönetim grubunun üyesi Güray Varol aracılığıyla iletti. Yönetmen Varol da, onun sesini kitlelere duyurabilmek amacıyla, kendi Facebook sayfasından bu mesajı paylaştı.

Varol, Ekrem Öztürk'ün mesajına geçmeden önce, 'önsöz' olarak şu ifadeleri kullandı:

VAROL: MESAJI PAYLAŞMAYI GÖREV BİLİRİM

Anadolu Üniversitesi’nin televizyonu TVA’nın zamanında yapmış olduğu deneme yayınından kaydedilmiş ve YouTube üzerinden ilk olarak Konya Turistik adlı bir kullanıcı ve daha sonra da birçok kullanıcı tarafından bilgimiz dışında paylaşılan "Ben de Köylü Ekrem’im" belgeselimizin konusu ve kahramanı sevgili Ekrem Abi’nin son dönemde yaşananlarla ilgili söyleceği bir iki sözü var. Benden iletmemi istedi: Özellikle övgüleri hak etmediği kısmına katılmadığımı kendisine de söylediğim halde ona saygım ve sevgim gereği gönderdiği mesajı noktasına virgülüne dokunmadan gönderdiği haliyle sizinle paylaşmayı görev bilirim.
Sevgiler. Güray Varol...

İŞTE BU DA 'KÖYLÜ EKREM'İN MESAJI:


"Tanıdıklarım beni arayıp bilgilendirdiler açıklama yapmak zorunluluğu duydum. Söz konusu görüntüler Anadolu Üniversitesi ve öğrencilerinin ürünüdür. Medya için yapılmamıştır. Ekipten hala görüştüğüm Güray Varol’a akademik çevrede kalması koşulu ile olur demiştim.

Yaptıklarım halkın huzuruna çıkacak kadar iyi değil, birer denemeydi. Anadolu Ünversitesi'nin ve benim haberim olmadan iyi niyetli olduğunu düşündüğüm birileri tarafından internete koyulmuştur.

Rahatsızım. Utandım, yüzüm kızardı ve uyuyamadım.

Önce heykeltıraşlardan, sonra halkımdan özür dilerim.

İşlerim, heykel değil, ’heykel denemeleri’’dir. Bilinsin.

Hak etmediğim övgülerde bulunmuş, lütfetmişsiniz. Teşekkürler.

Hak etmediğim övgünüzü alıp, kabul edersem, size borçlu kalırım.

Bu film bende yok.

Bana bu film verildiğinde istemedim. ’Ben zaten o avareyi tanıyorum, filme ne hacet’ demiştim.

Hiçbir denememde imzam yok.

Benlik derdinde değilim.

Benim, güzel insanlarımla bağlantım, sunmaya çalıştıklarım, basit işlerimdir.

Benden size bir hediye. (Hediyenin kötüsü olmaz, lütfen kabul edin)

Adımla ve rahatsız edici görüntümle sizi üzmek istemezdim, özür dilerim.

Olgun bir insan Başhekime o cümleyi kullanmazdı.

Meraklısına: Şu anda: Günde ortalama doğaya yüküm elli Türk Lirası, elli liralık iş üretmeye çalışıyorum.

50-50=0 Hesap ortada.

Yanlışlarım doğrularımı götürdü. Geriye kalan kocaman bir sıfır.

Evet; hak etmiyorum. Önce insan olunur sonra sanatçı.

Saygılarımla;

Ekrem."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sülünler yumurtadan çıkmaya başladı: Yaban hayatını geliştirecekler