Kozmetik alışverişinde dikkat etmeniz gerekenler!

Kozmetik alışverişi deyince akan sular durur. Peki, makyaj çantanızı onlarca ürünle doldurmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?  

16 Mayıs 2017, Salı 09:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bugüne kadar sadece 1 ürün almak için girip onlarca kozmetik ürünüyle çıktığınız oldu mu? Eğer cevabınız "Evet" ise siz de çoğu kadın gibi kozmetik alışverişinde kendini kaybedenlerdensiniz. Peki, heyecanla aldığınız ürünlerin sizin cilt sağlığınız için doğru ürün olduğuna emin misiniz? İşte kozmetik alışverişine çıkmadan önce 'mutlaka' bilmeniz gerekenler... 

Riskli Gruptaysanız Daha Dikkatli Olun

Riskli Gruptaysanız Daha Dikkatli Olun

Gebeler, bebek emzirenler, alerjik durumu olanlar ve özellikle bir deri hastalığına sahip olanlar ürünü seçerken çok dikkatli olmalıdırlar.  

Ürünün İçeriğini İnceleyin

Ürünün İçeriğini İnceleyin

Ürünün içerisinde bulunan kimyasal ürünlere karşı dikkatli olalım. Özellikle Sodyum lauryl sulfate, sodyum laureter sülfat, propilen glikol, dietanolamin, kokamid DEA, lauramid DEA, flor, alfa hidroksi asit, alüminyum, bütan, dioksin, flüorokarbonlar, formaldehit, gliserin, kaolin, lanolin, mineral yağ, petrolatum, propan, talk, klorlu bileşikler, PEG gibi kimsayal ürünlerin çok fazla bulunduğu kimyasal ürünleri almaktan kaçınalım. Ürün birleşimin yazılmasının(INCI)zorunlu olduğunu unutmayalım. 

 Raf Ömürlerine Dikkat Edin

Raf Ömürlerine Dikkat Edin

Raf ömrünü tamamlamış kozmetik ürünleri toksit etki göstermeye meyillidir ve kanserojenik etkileri yüksektir. Ayrıca alerjik etkileri de fazladır. Bu ürünleri alırken satış döngüsünün fazla olduğu yerleri tercih edin. Raf ömrüne uygun bir şekilde ışık ve nemden uzak bir şekilde muhafaza edilmesi son derece önemlidir. Bozulmuş ürünlerin kokusu, kıvamı ve rengi değişir bu ürünleri kullanmayınız. 

Belli Ürünlerinizi Sürekli Değiştirmeyin

Belli Ürünlerinizi Sürekli Değiştirmeyin

Güvenli olduğunuza emin olduğunuz cildinize iyi gelen alerjik durumlar içermeyen, yan etkileri olmayan daha önceden kullanıp test ettiğiniz ürünlerde değişikliğe gitmeyiniz aynı markaları kullanmayı tercih ediniz. 

Organik Kozmetik Ürünleri Tercih Edin

Organik Kozmetik Ürünleri Tercih Edin

Ürün sertifikasına sahip bitkisel ürünlerden elde edilen insan sağlığına ve çevreye dost ürünleri kullanmaya özen gösterelim. Çok fazla ham madde içeren ürünler yerine daha az ham madde ve sentetik madde içeriği az olan ürünleri tercih edelim. 

Ambalaj Tercihi Önemlidir

Ambalaj Tercihi Önemlidir

Kullanım ve saklama açısından kolaylık sağlayacak tasarımları tercih edin ki hem kullanırken hem de saklarken size kolaylıklar sağlayacaktır. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkinizi bitirmeniz gerektiğini gösteren 11 işaret