KPSS Ön Lisans soru ve cevapları yayımlandı! ÖSYM soru ve cevapları inceleme

Yüz binlerce memur adayı geçen pazar KPSS Ön Lisans sınavına girdi. Sınavın üzerinden 2 gün geçti ve biraz önce ÖSYM, KPSS Ön Lisans soru ve cevaplarını adayların erişimine açtı. KPSS Ön Lisans soru ve cevaplarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

06 Kasım 2018, Salı 16:30 Son Güncelleme:
A A
KPSS Ön Lisans soru ve cevapları yayımlandı! ÖSYM soru ve cevapları inceleme

KPSS Ön Lisans sınavı 4 Kasım'da gerçekleşti. Sınavın bitişiyle birlikte tüm gözler soru ve cevaplar için ÖSYM'ye çevrildi. Yüz binlerce memur adayı 2 gün boyunca "KPSS Ön Lisans soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?" sorusunu soruyordu ki, ÖSYM, saat 16.15'te KPSS Ön Lisans soru ve cevaplarını adayların erişimine açtı. Soru ve cevapları incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

KPSS ÖN LİSANS SORU VE CEVAPLARI

ÖSYM'DEN YAPILAN DUYURU

"4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 6 Kasım 2018 tarihinde saat 16.15’ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018- KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ön Lisans sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

GENEL YETENEK: Bulunmamaktadır.

GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.