KPSS Önlisans sınavı kaçta başlayıp kaçta bitecek? Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak?

Yüz binlerce kişi bugün KPSS Önlisans sınavına giriyor. Bu kritik sınavı kaçırmak istemeyen memur adaylarının aklındaki ilk soru, sınavın kaçta başlayıp kaçta biteceği... Öte yandan KPSS Önlisans'ın bitişinden itibaren ise soru ve cevapların ne zaman açıklanacağı bir diğer araştırma konusu...

04 Kasım 2018, Pazar 09:02 Son Güncelleme:
A A
KPSS Önlisans sınavı kaçta başlayıp kaçta bitecek? Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak?

KPSS Önlisans sınavı başladı. 1 milyonu aşkın kişi bugün sınavda ter döküyor ve memur olma yolunda adım atacak. Adaylar sınavın kaçta başlayıp kaçta biteceğini araştırırken sınav sonrası soru ve cevapların ne zaman açıklanacağı merak edilecek.

KPSS SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

KPSS Önlisans sınavı bugün gerçekleşecek. Sınav 10.15'te başlayıp 130 dakika sürecek ve 12.25'te bitecek. Sınav soru ve cevapların en geç iki gün içinde açıklanması beklenirken Sonuçlar ise 29 Kasım'da açıklanacak.

DHBT NE ZAMAN?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılıyor. ÖSYM, her yılın ilk ayların tüm bu yılın takvimini açıklıyor. 2018 takvimine göre, bu yılki son sınav din hizmetleri sınıfında görev alacak memur adayları ilgilendiren Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT). 9-17 Ekim tarihleri arasında başvuruları tamamlanan DHBT 12 Aralık'ta gerçekleştirilecek. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.