KPSS soru ve cevapları yayımlandı mı? Ne zaman açıklanır?

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri sınavı 22 Temmuz'da gerçekleşti. Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617 kişi, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 440 bin 324 kişi katıldı. Sınav sonrası soru ve cevaplar gündemdeydi. Adaylar, "KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?" sorusunu sordu.

23 Temmuz 2018, Pazartesi 09:25 Son Güncelleme: 23 Temmuz 2018, Pazartesi 09:27
A A

Yüz binlerce memur adayı 22 Temmuz'da KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri sınavına girdi. Kritik sınav sonrası adayların aklında tek bir konu vardı. O da KPSS soru ve cevapların ne zaman açıklanıp açıklanmayacağıydı. 

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Lisans, Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri olmak üzere iki oturumda gerçekleşti. Son oturumun bitiş saati ise 16.25'ti. Bu andan itibaren memur adayları " "KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?" sorusunu sormaya başladı. Önceki sınav örneklerine bakılacak olursa soru ve cevapların bir - iki gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri sınav sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanacak. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.