Kraliçe de artık Facebook'ta

Kraliçe de artık Facebook'ta

İngiliz Kraliyet Ailesi ile birlikte Kraliçe Elizabeth de Facebook'a girdi ama arkadaş olmak ya da 'dürtmek' yok

09 Kasım 2010, Salı 11:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiliz Kraliyet Ailesi, çağa ayak uyduruyor... Twitter ve Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerini çoktan kullanmaya başlayan Saray sakinleri şimdi de Facebook'ta. Ancak Kraliyet Ailesi'yle arkadaş olmak mümkün olmayacak. 

Hayranları artık Facebook üzerinden kraliyet ailesine ait resim, video ve konuşma metinleriyle güncel gelişmeleri takip edebilecek.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada Kraliçe II. Elizabeth'le birlikte Prens Charles ve oğulları William ve Harry’nin de artık Facebook üzerinden bir hesabı olduğu bildirildi.

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin ‘resmi Facebook sayfası’ 'The ritish Monarchy' ismiyle bu sabahtan itibaren yayında.

Kraliçe ile arkadaş olmak yok

Ancak Kraliçe ile Facebook üzerinden arkadaş olmak ya da "dürtmek" isteyenler hayal kırıklığına uğrayacak.

Zira sayfa kişisel değil kurumsal olması nedeniyle diğer Facebook kullanıcıları Kraliçe'ye arkadaşlık teklifinde bulunamayacak, sayfayı görüntüleyip yorum yazmakla yetinmek zorunda kalacak.

Kraliçe istemiş

Kraliyet Ailesi sözcüsü, Facebook'ta hesap açma fikrinin Kraliçe'nin kendisinden geldiğini söyledi. Ancak 84 yaşındaki II. Elizabeth'in henüz Facebook sayfasını görmediği de belirtildi.

Kraliyet ailesinin fotoğraf paylaşım sitesi Flickr'da, 2009'dan beri de Twitter ve Youtube'da kendilerine özel bir kanala sahip. Buckingham Sarayı 1997 yılında da resmi web sitesine kavuşmuştu.

Deutsche Welle Türkçe

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Asgari ücretliler bu aydan itibaren yüzde 20'lik gelir vergisi dilimine girecek