Kraliçenin bakışlarının ardındaki sır açığa çıktı!

Meghan Markle ve Prens Harry'nin geçen yılki düğünü çok konuşulmuştu. Ancak sonrasında yaşananlar bu masal düğünden bile çok tartışıldı...

30 Ağustos 2019, Cuma 07:55
A A

Meghan Markle ve Prens Harry'nin düğünü tüm dünyanın konuştuğu, geçen yılın en önemli olaylarından biri olmuştu.

Gelinin oyuncu olması nedeniyle Hollywood'dan gelen konuklar, gelinliğin sadeliği, gelin annesinin gözyaşları; diğer gelin Kate Middleton'ın eski bir kıyafetle törene katılması... Bütün bunlar da çok konuşuldu ama törenin öyle bir anı vardı ki hafızalara bir daha silinmemek üzere kazındı: Kraliçe 2. Elizabeth'in gelin Meghan Markle'a sert bakışlar attığı o an!


Bu sahne daha sonra da uzun uzun masaya yatırılıp tartışıldı. Zaten sonra ortaya atılan iddialar da Kraliçe'nin o bakışının bir sebebi olduğunu doğrular gibiydi.

İddialara göre düğünden önce Prens Harry, her şeyin nişanlısının istediği gibi olması için bütün ailesini karşısına aldı. "Meghan ne isterse alacak" diyen Prens'e Kraliçe de boyun eğdi. Ama tek bir konu dışında!


İngiliz basınına yansıyan haberlere göre Kraliçe 2. Elizabeth, bir konuda kesinlikle taviz vermedi ve torunu Prens Harry ile Meghan Markle'ın isteğini geri çevirdi.


Basında yer alan iddialara göre Prens Harry ile Meghan Markle, Kraliçe'ye Windsor Şatosu'nda yaşamalarına izin verip vermeyeceğini sordu. Yine ileri sürülenlere göre onlar Prens William, eşi ve çocukları da dahil aile üyelerinin birçoğu gibi Kensington Sarayı'nda yaşamak istemiyorlardı. Hayallerinde Windsor Şatosu'nda yaşamak vardı.

O ana kadar torununun ve nişanlısının bütün isteklerini kabul eden Kraliçe bu kez onlara kesin bir dille "hayır" dedi, çiftin hayalleri tuzla buz oldu.


Bunun yerine Prens Harry ve nişanlısına bebekleri Archie'nin doğumundan önce taşındıkları Frogmore Evi'ni verdi. Çift daha sonra 2.4 Milyon Sterlin harcayarak burayı dekore ettirdi ve taşındı. 

Oysa çiftin düğünden sonra taşınmak istediği Windsor Şatosu'nun konut kısmında boş halde duran geniş özel daireler bulunuyordu. Ama Kraliçe genç çiftin burada yaşamasına izin vermedi. 


Prens Harry ve Meghan Markle'ın evliliğinden sonra iki kardeşin arasının açıldığı iddiaları başladı. 


İleri sürülenlere göre Prens William, kardeşini evlilik kararında acele etmemesi için uyardı. Bu durum da Prens Harry'de gerilim yarattı. Basına yansıyan haberlere göre Prens Harry ile, sevdiği kadını aileye kabul etmekte tedirgin davranın Prens William arasında bir gerilim ortaya çıktı. 


Önceleri bu gerilimin, iki kardeşin eşlerinden ve basın aracılığıyla sürekli gündemde tutulan rekabetten kaynaklandığı ileri sürülse de sonra gözler iki kardeşe döndü. Asıl gerilimin onlar arasında yaşandığı iddiaları başladı.

İki prens arasındaki gerilim, birlikte katıldıkları etkinliklerde de artık gizlenemez hale dönüştü. 


Bir ara Kraliçe'nin araya girdiği ve en azından kamuoyu karşısında bu gerilimin kontrol edilmesini istediği basına yansıdı. 

Ancak bütün bunlar iki kardeşin ayrılığını engelleyemedi. Önce sosyal medya hesapları ayrıldı, sonra da yardım vakıfları. 

Şimdi her iki kardeş ve aileleri birbirinden farklı olacak gelecek hayatlarına hazırlarıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...