Kraliyet Ailesi'nin evcil hayvanları

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin hemen her üyesi, hayvanlara karşı ciddi bir sevgi besliyor. Ailenin bazı üyeleri birkaç köpek sahibi olurken, bazı üyeleri de egzotik hayvanlara meraklı. İşte Kraliçe Elizabeth ve diğer Kraliyet Ailesi üyelerinin evcil hayvanları...

12 Ekim 2019, Cumartesi 12:45
A A
Kraliçe Elizabeth

Kraliçe Elizabeth

Posta.com.tr

İngiltere Kraliçesi Elizabeth, Pembrokeshire Corgi cinsi köpeklere adeta aşık.

Kraliçe'nin 18'inci yaş gününde babası tarafından verilen Corgi cinsi köpeğin adı Susan. Kraliçe'nin bu köpeğin yavrularıyla birlikte 30 kadar Corgi cinsi köpeği var. Susan'ın yaşından dolayı üremesinin sonlandırılmasına karar veren Kraliçe, köpek bakıcısının ölmesinin ardından diğer köpekleri evlatlık vermeye karar verdi.

Kraliçe'nin her köpeği için ayrı bir odası, özel yemek pişiren bir aşçısı var. Kraliçe her akşam saat 5'te köpeklerini elleriyle besliyor ve onlarla birlikte yürüyüş yapıyor.

Prens Philip

Prens Philip

Kraliçe'nin eşi olan Prens Philip, egzotik hayvanlara ilgi duyuyor. Prens Philip, Liberya Başkanı Tubman tarafından hediye edilen su aygırına gözü gibi bakıyor. Su aygırı, İngiltere Hayvanat Bahçesi'nde yaşamını sürdürüyor.

Prens Philip'in ayrıca Sri Lanka ziyaretinde kendisine hediye edilen bir de fili var. Bu fil de aynı hayvanat bahçesinde ikamet ediyor.

Prens William ve eli Kate

Prens William ve eli Kate

Cambridge Dük ve Düşesi olan Prens William ve eşi Kate, Kraliyet Ailesi'nin geleneklerine uyarak bir köpek sahibi oldu. Ailenin Lupo adında siyah cocker cinsi köpeği var. Ancak küçük prens George, Lupo'ya dondurma yedirirken objektiflere yakalanarak bir skandala imza attı.

Ailenin ayrıca bir de hamsterı var. Prenses Charlotte'un favorisi ise bu hamster.

Prens Harry ve Meghan Markle

Prens Harry ve Meghan Markle

Sussec Dük ve Düşesi olan Prens Harry ve eşi Meghan Markle, evlendikten sonra labrador cinsi köpeklerini Kanada'da bırakmak zorunda kalmıştı. Bunun üzerine Guy isimli beagle cinsi bir köpeği evlet edindiler. Çift sonra, labrador cinsi bir köpek daha sahiplenmeye karar verdi.

Prens Charles ve Camilla

Prens Charles ve Camilla

Cornwall Dük ve Düşesi, 2 jack russel cinsi köpeği barınaktan evlat edindiler.

Prens Charles, kraliyet köpeklerinin arasında labrador cinslerini de sokarak ufak bir kriz yaratmıştı.

Charles'ın labrador cinsi köpeklerinden biri 18 yaşına kadar yaşayabilmişti. Bu köpeğin adı ise Tigga'ydı.

Prenses Anne

Prenses Anne

Prenses Anne, atlara olan ilgisiyle biliniyor. Prensesin ayrıca bulldog cinsi köpekleri de var. Ancak 1956'da Rusya Başkanı Nikita Khrushchev tarafından kendisine 3 aylık bir ayı yavrusu hediye edilmişti. Yavru ayının adı, başkanla ilişkilendirilerek Nikki koyulmuştu.

Prenses Anne'in kızı Zara Tindall, yarış atlarına oldukça meraklı. Atlarını büyük Britanya Olimpiyatları'na sokan Zara, 2012'de gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Zara'nın atı, bunun dışında birçok yarışmaya daha katılmıştı. At, 2017'de 24 yaşında hayatını kaybetmiş, Zara 'kalbim kırıldı' şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Prens Andrew

Prens Andrew

York Dükü Prens Andrew, Gambia ziyaretinden döndüğünde Kraliçe'ye hediye olarak timsah getirmişti. Prens'in özel sekreterinin timsahı hayvanat bahçesine göndermeden önce onu bir süre küvette tutmasını söylediği iddia ediliyor.

Prens'in ayrıca 5 tane terrier cinsi köpeği de var.

Kent Prensesi Michael

Kent Prensesi Michael

Prenses Michael, kedilere karşı derin bir sevgi besliyordu. Prenses'in birçok Siyam ve Birman cinsi kedisi var. Prense ayrıca Afrika'daki fil ve gergedanlara da yardım ederek organizasyonlara katılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...