Küçük İbo, şimdi nerede ne yapıyor?

İbrahim Tatlıses'in programında söylediği şarkılarla ünlenen, Tatlıses'in veliahtı olarak gösterilen Küçük İbo bakın şimdi ne yapıyor...

07 Mayıs 2019, Salı 16:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Asıl adı 'İbrahim Halil Küçük' olan Küçük İbo, 21 Mart 1984'te Urfa'da dünyaya geldi.

Şarkıcı olmayı küçük yaşlarda kafasına koyan İbo, İbrahim Tatlıses'in Urfa'daki konseri sırasında sahneye fırlayıp, mikrofonu kapınca şöhrete açılan ilk kapıyı aralamış oldu.

Ailesinin 'ya okursun ya da oto sanayiye gidersin' tehdidine boyun eğmeyen İbo, kısa süre sonra soluğu İstanbul'da aldı. Söylediği şarkılar dilden dile dolaştı, çıkardığı albümler satış rekorları kırdı.

'Küçük İbo' dizisi dönemin televizyon izleyicisinden de tam not aldı. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen tüm Türkiye'nin tanıdığı bir yıldızdı artık...

Kazandığı parayla araba aldığı da yazıldı, lüks bir evde yaşamaya başladığı da... Adı en çok Hülya Avşar Show'a katılıp, Avşar kızının kucağına oturduğunda manşetlere çıktı. Türk halkı işini, gücünü bıraktı ve sadece İbo'yu tartıştı.

Yayından kaldırıran programlar mı dersiniz, ekran karartma cezası verilen televizyon kanalları mı yoksa İbo'yu sosyolojik ve psikolojik açıdan değerlendirmeye çalışanlar mı... Ergenlik döneminin gelmesiyle birlikte 'Küçük İbo' yavaş yavaş eski parıltısını kaybetmeye başladı.

İbo, verdiği bir röportajda şöyle konuşmuştu: ''Sesimin değişme ihtimali beni huzursuz etti ve ben o endişeyle yavaş yavaş geri çekildim.''

Yaş 20'yi gösterdiğinde sessiz sedasız askere gitti. Vatani görevini Diyarbakır'da yapan İbo, sadece o dönemi yaşayanların tanıdığı bir isim haline dönüştü.

Sakarya Üniversitesi Elektronik Bölümü'nden mezun oldu.

2010 yılında katıldığı 'İbo Show'da 'Mutlu Ol Yeter' şarkısını söylerken yaşadığı detone krizi, sesindeki etkinin de azaldığının habercisiydi... 2013 yılında 'Nerdesin' isimli bir albüm çıkardı. Ancak bu çırpınış da eski günleri geri getirmeye yetmedi.

Sanat camiaasından hızla uzaklaştı. Uzun kirpikleri, buğulu bakışları hiç değişmemiş olsa da yaşamında eskiye dair hiçbir şey kalmadı.

Küçük İbo, şu sıralar şöhret yıllarında aldığı evde ailesiyle birlikte yaşıyor ve mikrofondan, kameradan, parlayan flaşlardan uzak eğitimini aldığı işi yapıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cüney Arkın: 'Sakın gözlerine bakma, ölürsün!' dediler