Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil?

Ramazan Bayramı'nın üzerinden 10 gün geçti. Önümüzde Kurban Bayramı bulunuyor. Müslüman alemi tarih yavaş yavaş yaklaşırken "Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil?" sorusuna cevap arıyor.

16 Haziran 2019, Pazar 11:43
A A
Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil?

Kandil gecelerini ve Ramazan Bayramı'nı geride bıraktık. Şimdi önümüzde Kurban Bayramı ve Mevlid Kandili bulunuyor. Milyonlarca Müslüman 2019 yılının son dini günlerini araştırıp hangi tarihe denk geldiklerini merak ediyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl ağustos ayına denk geliyor. Arefe günü 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelirken Kurban Bayramı'nın 1. günü 11 Ağustos Pazar, 2. günü 12 Ağustos Pazartesi, 3. günü 13 Ağustos Salı ve 4. günü 11 Ağustos Çarşamba günü kutlanacak. Şimdilik 9 gün bayram tatili olup olmayacağı hakkında bir açıklama yapılmış değil.

Bu yıl; Kurban Bayramı'nda açıkta kalan gün sayısı iki. Bayram, 11 Ağustos Pazar günü başlayıp, 14 Ağustos Çarşamba günü (4’üncü gün) biteceğinden, o haftanın yalnız perşembe ve cuma günü açıkta kalacak. Dolayısıyla milyonlarca çalışan “Kurban Bayramı'nda da kesintisiz dokuz gün tatil olacak mı?” sorusunu soracaktır... Bu konu ancak ağustos ayında netleşecek...

Sıradaki haber yükleniyor...