Kürt açılımına PKK da karşı: Çok tehlikeli

Kürt açılımına PKK da karşı: Çok tehlikeli

26 Ağustos 2009, Çarşamba 11:29
A A

CHP ve MHP, hükümetin Kürt açılımı projesine tepki gösterip “Bu bölünme projesidir” demişti. Kürt açılımına terör örgütü PKK da karşı çıktı. Fırat Haber Ajansı’nca yayınlanan örgüt açıklamasında, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yol haritasını açıklamasının engellendiği ve Kürt sorununda söylem değişikliğine gidildiği belirtilerek, amacın örgütün tasfiyesi olduğu ifade edildi.

OPERASYONLAR DURSUN

Projenin, özünde “çok tehlikeli” olduğuna vurgu yapılan açıklamada, bunun çatışmaya neden olacağı da vurgulandı. Güneydoğu’daki askeri operasyonların eleştirildiği açıklamada Ak Parti hükümeti de topa tutuldu. Açıklamada, “Operasyonlar sürerken Ak Parti’nin Kürt sorununu çözme projesi inandırıcı değil. İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü görüşmeler de kendi çözüm anlayışlarına yandaş bulma çabalarından başka bir şey değildir” denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.