'Kürtaj yaptırmak için çaldım'

'Kürtaj yaptırmak için çaldım'

Antalya'da hırsızlıktan yakalanan 17 yaşındaki H.D., Adana'da tecavüze uğrayıp hamile kaldığını, kürtaj parası biriktirmek için hırsızlık yaptığını söyledi

08 Temmuz 2013, Pazartesi 11:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ev ve işyerlerinden hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlatan Konyaaltı Emniyeti Asayiş Büro görevlileri, Adana’dan geçen ay gelen 5 kişilik hırsızlık şebekesini takibe aldı. 

Kimse olmadığını tespit ettikleri evlerin kapı göbeğini kırıp hırsızlık yapan şüphelilerin, bu güne kadar çok sayıda ziynet eşyası, dizüstü bilgisayarı, saat, dürbün ve cep telefonu çaldığı tespit edildi. Polis eşkalini belirlediği 20 yaşındaki K.Y. ve 18 yaşındaki M.A.’yı gözaltına alırken, yaşları küçük olan H.D. ve adı açıklanmayan kız şüpheliyi daha ifadeler doğrultusunda yakaladı.

Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden H.D., Adana’da bir kişinin tecavüzüne uğradığını, hamile kaldığı için hırsızlık ekibiyle birlikte kürtaj parası toplayabilmek için Antalya’ya geldiğini söyledi. H.D. Çocuk İzleme Merkezi’ne gönderilirken, K.Y., M.A. ve yaşı küçük diğer arkadaşları tutuklandı.

Şebekenin bir üyesinin de arandığı belirtildi.

H.D.’nin hamile olup olmadığı sağlık kontrollerinde belli olacak. Cezaevine gönderilen şüphelilerin Belek’te bir evden aldıkları ziynet eşyasını Dokuma bölgesinde bir kuyumcuya satmaya çalıştığı, ancak kuyumcunun özel sipariş olan ve kendi firmasından çıkan ürünü tanıyarak sahibine haber verdiği belirtildi. Ziynet eşyasını geri alan mağdur kişinin güvenlik kamerası da elinde olduğu halde şüphelilerden şikayetçi olmadığı, bu nedenle de polisin hırsızlıktan iki ay sonra haberinin olduğu kaydedildi. D

ikkat çekmemek için karı-koca gibi davranarak ikişer kişi halinde dolaştıkları da belirlenen şebeke elemanlarının Antalya’daki hırsızlıklarında kullandıkları taksi şöförünün de ifadesinin alındıktan sonra salıverildiği öğrenildi. Polisin olayla ilgili çalışmasının devam ettiği belirtildi.

DHA-Ömer ERDEM 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İletişim Başkanlığı'ndan Dünya Kadınlar Günü'ne özel şarkı ve klip