'Kurtlar Vadisi'nin Süleyman Çakır'ı 17'nci ölüm yıl dönümünde unutulmadı

'Kurtlar Vadisi'nin efsane karakteri Süleyman Çakır, ölüm yıl dönümünde gündem oldu. Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri, 17 yıl önce senaryo gereği hayatını kaybetmişti. Çakır'ın ölümünden sonra gıyabında cenaze namazı kılınmış, gazetelere vefat ilanı verilmiş ve de mevlit okutulmuştu. Dizinin ana karakteri, ölümünün 17'inci yılında Twitter'da sevenleri tarafından anılıyor. Kaynarca, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak; "Bu kadar değerli ve özlenen adam acaba bir yerden çıkıp gelse de bu hasret bitse diye düşünmüyor değilim" dedi.

08 Nisan 2021, Perşembe 14:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ölümü sonrası geniş bir izleyici kitlesi tarafından yası tutulan Süleyman Çakır, 'Kurtlar Vadisi' isimli dizide Hekimoğlu türküsüyle özdeşleşmiş Oktay Kaynarca, Polat Alemdar ile birlikte dizide öne çıkan karakterlerdendir.


Çakır, küçük yaştayken cami avlusunda gözü önünde babasının vurulduğunu görmüş ve bundan sonra dünyaya hep nefretle bakmıştır. Babası öldükten sonra annesinin evde yaptığı pilav ve nohudu satarak hem kız kardeşi Derya Çakır'a hem de annesi Emine Çakır'a bakmıştır.

Bir gün zabıta gelip yasak yerde satış yaptığı için hem onu hem de kız kardeşini hırpalamıştır. Hırpalama sırasında zabıtanın kız kardeşine vurmasından dolayı gözü dönmüş ve zabıtayı art arda bıçaklayıp öldürmüştür. Sonrasında cinayet suçundan hüküm giyip, hapse düşmüştür. Hapse düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalmıştır.


Bunun için ona Duran Şatıroğlu namı diğer Duran Emmi'yi bıçaklaması için teklif etmişlerdir ve o da annesi ve kız kardeşi kötü durumda olduğu için razı olmuştur. Duran Emmi abdest alırken elinde bıçakla onu öldürmeye gitmiş ancak babasının da abdest alırken öldüğü gözüne gelince yapamamıştır. Duran Emmi sayesinde mafyaya girmiş ve önemli bir mafya babası olmuştur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenmiştir.


SÜLEYMAN ÇAKIR'IN ÖLÜMÜ

SÜLEYMAN ÇAKIR'IN ÖLÜMÜ

Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir.


Can dostu Polat Alemdar, Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır.


GAZETELERE VEFAT İLANI VERİLDİ

GAZETELERE VEFAT İLANI VERİLDİ

Süleyman Çakır karakteri, Kurtlar Vadisi'nde en çok ilgi çeken ve sevilen karakterlerdendir. Bu nedenle, ölümü olumsuz tepki almıştır. Hatta, gıyabında cenaze namazı kılınmış, gazetelere vefat ilanı verilmiş ve de mevlit okutulmuştur.


Oktay Kaynarca'nın hayat verdiği Süleyman Çakır karakteri Twitter'da gündem oldu. Oyuncu, "Güzel adamdı, güzel adamların sayesinde güzel kaldı" notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

'HASRET BİTSE DİYE DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLİM'

'HASRET BİTSE DİYE DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLİM'

Kaynarca, paylaştığı videoda; "Bu kadar değerli ve özlenen adam acaba bir yerden çıkıp gelse de bu hasret bitse diye düşünmüyor değilim. Bu onuru bana yaşattığınız için teşekkür ederim" dedi.

İşte Süleyman Çakır anısına yapılan paylaşımlardan bazıları:

"Ölümden öte köy yok!"

"Perşembe günleri ses çıkmasın diye çayı şekersiz içerdik."

"Böyle adamlar ölümden kaçmaz ölümle yaşar."

"Vay be 17 yıl olmuş ortaokuldaydım o zamanlar.."


"43'te vuruldu, 45'te öldü..."

"Yiğidin namı büyük, ömrü kısa olurmuş."

"Süleyman Çakır öyle bir karekterdi ki kendisini öldüren adam ondan daha önce toprağa girdi."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Melodi annesi Ceylan'ın izinde!