Kusursuz yüz hatları için 10 makyaj tavsiyesi

Kusursuz yüz hatları için ille de estetik operasyonlar yaptırmanıza gerek yok. Makyaj da tek başına elmacıklarınızı belirtebilir, burnunuzu inceltebilir. Ancak doğru şekilde yapılması gerekiyor.

30 Nisan 2021, Cuma 09:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Makyajdan önce ağır bir nemlendirici kullanmayın

Makyajdan önce ağır bir nemlendirici kullanmayın

Nemlendirici ne kadar ağırsa, o kadar çok terlersiniz. Serumlar iyi bir seçenek olabilir çünkü doku üzerinde hafiftirler. Aynı incelik kuralı fondöten için de geçerlidir. Neredeyse şeffaf yapılı bir ürün alın. Ve hatırlayın yüzünüze ne kadar çok şey koyarsanız, o kadar çok terlersiniz.

Primer kullanın

Primer kullanın

Primer her zaman dostunuzdur. Fondöteninizden önce her zaman primer uygulayın. Primer fondöteninizin tutmasını sağlayacaktır. Bunu fondöten için iki yönlü bir kaset olarak düşünebilirsiniz. Primer nemlendiriciniz ile birlikte, hem yüzünüzün kurumasını engellemek hem de su geçirmez bir makyaj yapmak için önemlidir. Nemlendirici, primer ve fondöten çok katmanlı gibi geldiyse bir diğer seçenek: Pek çok özelliği bir arada bulunduran, güneş koruma faktörlü BB kremi.

Toz pudra kısmını atlamayın

Toz pudra kısmını atlamayın

Her zaman bir toz pudra ile makyajınızı sabitleyin. Bu sayede makyajınız yüzünüzde kalır, cildiniz pürüzsüz gözükür ve yağı da absorbe eder. Çantanızda acil durumlar için toz pudra ve bir sünger taşıyabilirsiniz. Yaz terlemeleri için mükemmel bir başka pudra da sıkıştırılmış pudradır. 

Saçınızı makyajınıza uydurun

Saçınızı makyajınıza uydurun

Makyajınız gizemli ve şık olsun. Kıyafeti tamamlayan, makyaj ve saçtır ve hepsi bir bütündür. Dalgalı uzun saç yüzünüzde kalabalık yaratır, eğer göz makyajınız kuvvetliyse saçlarınızı geriye tarayın ve ıslak görüntü vermek için jöle sürün.

Hangi mevsimi hangi ton?

Hangi mevsimi hangi ton?

Kışın metalik ve bakır tonları daha iyi gider. Tüm gözü gölgelemek ve gölgeyi kaşlara kadar yayımak, Gucci defilesinde olduğu gibi, sizi hoş gösterir. Koyu morlar, patlıcanlar, ışıkla siyaha dönüşür ve ışıltı verir. Maskaranız kahve tonlarında olursa çok koyu durmaz.

Kontrastı dengeleyin

Kontrastı dengeleyin

Mesela simsiyah gözü çevreleyen, kaşları açık renk kalemle boyamak, koyu göz makyajını hafifletmek için bej tonlarından bir ruj ve açık renk teni belirginleştirmek için kıpkırmızı bir ruj. Mat tenle parlak bir ruj veya tam tersi, parlak tenle mat bir ruj. Kural yok zaten, deneyin ve kendiniz karar verin.

Makyajınızda ışığı kullanın

Makyajınızda ışığı kullanın

Işıkla oynayın; dore ya da bronz bir eyeliner ile gözünüzün üzerine ya da gözünüzün altına çok ince bir çizgi halinde metalik bir çizgi çekin. Veya seksi bir görünüm için tüm gözünüze metalik renklerle makyaj yapın.


Çene hattı yüzünüze en keskin ifadeyi verir

Çene hattı yüzünüze en keskin ifadeyi verir

Aynı şekilde cilt renginizden bir ton koyu kapatıcı pudrayı çene çizginize sürün ve fırça ile karıştırıp hafifçe dağıtarak doğal bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu kontür teknikleri ile yüzünüzü daha ince ve küçük göstermek oldukça kolay ve pratik.

 Burnunuzu daha ince göstermenin yolu

Burnunuzu daha ince göstermenin yolu

Makyaj uzmanları derinlik yaratmak için kahverengi, vurgulamak için de beyaz gölge kullanırlar. Burnunuzu daha ince göstermek için her iki tarafına da normalden bir ton daha koyu bir pudra ya da fondöten sürün. Burnunuzun üstüne de beyaz gölge uygulayın.

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için

Elmacık kemiklerini vurgulamak için elmacık kemiklerinin altındaki çukura koyu renk pudra sürüp kemiğin tam üstüne de parlak bir allık sürebilirsiniz. Ama bu teknikte çok doğal bir görüntü vermek için biraz profesyonel olmanız gerekir. Daha kolay yöntem ise gülümseyip büyük bir fırça ile allık sürmektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her cilt tipine iyi gelen 8 etkili besin